ROZCESTNÍK: Bílá, bílá, bílá…

Sedím v pokoji na jediné židli, notebook na klíně a nohy na topení. Jindřichův Hradec jsem zatím viděla jen za tmy. Dojeli jsme včera večer a nechali se vysadit na zastávce, kterou jsme vyhodnotili jako vhodnou. Co dál?

Po čuchu vyrážíme někam, kde tušíme Vajgar, městský rybník Jindřichova Hradce, náš penzion by měl být těsně u něj. Dnes jsme se na vodu (opět za tmy) byli podívat – je komplet zamrzlá a pod sněhem.

Penzion je skvělý! Počasí trochu rozmarné. Dnes ráno lehce sněžilo. Vyrazili jsme hledat pro změnu nádraží, že se svezeme úzkokolejkou. Hm, moc často nejezdí a my školácky chybovali a přehlédli, že ten vlak, co na něj spěcháme, jezdí jen v sobotu. Tak nic. Je mi neveselo, v penzionu nám pán doporučoval procházku kolem Vajgaru a nějaká muzea. Ale já chci do přírody!!

„To víte, turistické trasy v zimě nikdo neudržuje“. No, to vím taky… Nakonec jsem vztekle zatočila podle jakési červené značky a prohlásila, že po ní prostě půjdu tak dlouho, dokud to aspoň trochu bude možné. Kupodivu to šlo relativně dobře.

Dodatečně zjišťuji, že míříme do Dolní Radouně – jdeme (pravděpodobně, pod vrstvou ujetého sněhu to není vidět) po silničkách xté kategorie, nezapadáme moc. Odhadujeme, kdy je rovná plocha vedle nás rybník.

V Radouni je taky zastávka úzkokolejky, ale dostat se k ní není snadné. Jednak je samozřejmě daleko za vsí v lese, druhak absolutně nikoho nepotkáváme (a pro tuhle oblast nemáme mapu). Paní, která se konečně objevila, má vzácný dar nesrozumitelnosti.

Jdeme – snad – podle jejích rad, když potkáváme hlouček pubertálních děvčat u zastávky. „Stanice vlaku? To musíte do Hradce.“ „Ne, hledáme lokálku!“ „Aha, to je támhle někde… Támhle… “

Odkudsi se klátí mladý muž a relativně srozumitelně vysvětluje, kudy máme jít. Jen se bavím jeho „na kopec“ a „prudký kopec“ My, co milujeme hory, bychom zdejší plochou krajinu popsali trochu jinak.

Jdeme; hučím do přednosty: „Já na to nádraží nechci. Vypadá to, že je dost daleko. Když zabloudíme, nestihneme za světla dojít zpátky. Není léto.“ Tak jo, dohodnuto. Takže na „strmém kopci“ neodbočujeme, jenže netušíme, že chlapec jde po silnici o kus dál naším směrem a teď huláká, aby nás zastavil a zachránil před zblouděním.

Jen poznamenám, že na „prudkém kopci“ jsme zjistili, že tam projetá cesta končí a museli bychom dál hlubokým sněhem. Spokojeně jsme se vrátili na silničku a do Hradce došli pěšky.

Sobota ráno nás vítá sluncem, je dost chladno Dneska do té České Kanady prostě dojedeme! Na nádraží jsme pro jistotu hodně brzo. První zážitek je zajíc… normální zajíc, přikrčený vedle boudy (že by čekal na vlak?). Živobytí ve městě je jistě snazší než někde v lesích, ale stejně je to nezvyk. Utekl, spíš poodešel, bohužel jsem ho nestihla vyfotit.

Zážitek druhý – úzkokolejka. Je soukromá a je to vidět. Zaměstnanci jsou vstřícní, lokotky čisté a pestrobarevné (doslova. Viz fotky). Jedeme do Kaprounu, u trati je tam Cimrmanův památník (viz fotodokumentace). Co tam není: není tam silnice, s kterou jsme po včerejšku počítali.

Na silničky jsme se dívali z okna vláčku, krásně prohrábnuté, bílé, pěkně rovné a pohodlné, prosté vší dopravy. Ale tohle je zastávka v lese. Jenom cedule a my. „Kudy se jde k silnici?“ ptám se průvodčího, zatímco přednosta fotí vlak. Koleje a asi dvacet cm okolo jsou prohrábnuté štítem lokomotivy, je tam jen tak 2O-3O cm sněhu. „Lidi chodívají tady do kopce“, řekl ten dobrý muž, nastoupil a odjel. Proti nám byl kopec s panenským sněhem dobře po kolena.

Dobrá zpráva byla, že cesta je značená a že do obce Kaproun, tedy k silnici, je to jen kilometr.

Ale chodit ve vysokém sněhu je docela dřina. Šla jsem druhá, což bylo fajn, měla jsem už prošlápnuto. Ale byla bych potřebovala trochu kratší krok, nekoukat, kde co lítá (nelítalo nic, ale občas se ze stromu tiše sesunul oblak sněhu) a hlavně umět udržet rovnováhu (asi při chůzi dost šněruju, což za normálních okolností příliš nevadí).

Nicméně cesta to byla doslova nádherná – lesem a pasekami, většinou svítilo slunce, sníh jiskřil a bylo vidět jasně a ostře do veliké dálky. Každá jednotlivá větev si nesla svůj náklad sněhu, některé byly pod ním ohnuté do podivných úhlů. Podívat se nahoru do korun bylo fantastické (a člověk se přitom pěkně zamotal). Šli jsme a šli, mužský v čele dost rychle, já dílem postávala, kochala se a fotila, dílem jsem v těžkém terénu tak úplně rychle nestíhala… až jsme došli na kraj veliké paseky a tam značky zmizely.

V létě je to snadné, vidíte aspoň náznak pěšiny. Jenže proti nám byla rozlehlá pláň s nedotčeným sněhem (o kus dál v Nové Bystřici se chlubili 75 cm). Jenom ji přejít byla dost dřina. Bývalo by to potřebovalo ji obejít. Zkoušeli jsme odhadnout směr podle mapy, ale v těch místech značky nebyly docela určitě a ani to nevypadalo, že by tam nějaká cesta vůbec mohla být.

Už jste někdy měli pocit, že na kilometrové trati beznadějně bloudíte? Přiznávám, že jednu chvíli (upadla jsem a v hlubokém sněhu, kde není o co se opřít, se mi nedařilo vstát) se mi vybavila kaplička věnovaná obětem hor – těm nešťastníkům, kteří zmrzli pár metrů od Luční boudy v Krkonoších.

Nakonec mě přednosta ukecal, že půjdeme „tudy“, že podle mapy by silnice měla být někde tím směrem. Po pár desítkách metrů jsme uviděli chalupy! Chalupy bez silnice dnes neexistují, takže zbývalo jen dostat se k nim (museli jsme lesíkem a tam byl terén ještě horší než na louce). Ale u chalup už byla prošlápnutá cesta od sněžnic (jak já bych chtěla sněžnice!) a po ní jsme došli až na náves.

Ten kilometr od trati jsme šli hodinu a čtvrt. Jen o málo déle nám trvalo dalších 7 km do Kunžaku po krásně uježděné, širokánské, bílé silnici (připadala jsem si, jako když jdu po letištní ploše). A v Kunžaku měla dokonce otevřeno hospoda.

Neděle byla obyčejnější – projít se po památkách (většinou stejně měli zavřeno), nafotit jindřichohradecký „hrad a zámek“ a na chvíli se projít za město. A pak už zase domů. Do Kaprounu se ale musím vrátit, tu cestu prostě najdu :.

Fotky najdete zde

Zana

Aktualizováno: 17.2.2010 — 03:45

262 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. JoVo, hned budu zkoušet – ale ty překlady, ty jsou teda skvělé! Na automatické překladače se vždy dá spolehnout, že vytvoří pravé perly!
  8 -> : – $ : O) I-) : o3 [-X (L) (L) (L)

  1. Veram, zjistil jsem, že u těch smajlů budou asi chyby. když jsem dal dvojtečku, malé o a 3 bez mezer, tak naskočil ten ušatec, kterého si tam asi chtěla dát Ty. …)

  1. takhle=))

   Pro webmastera: zatím jen experimentujeme, až se definitivně zcvoknem, dáme vědět.

  1. No co – je z nás nadšený – chichichi 🙂 😀

   Jo – a já žádné nové smajlíky nezkouším neb jsem téměř úředně doložený blb – já si žádné klávesové zkratky nepamatuju, takže jsem ze smajlíkové hry venku ;-( !

   1. Já si taky myslím, takové učenlivé a tvůrčí uživatele hned tak někdo pod palcem nemá. (Y)

     1. A co chceš udělat? Tohle-:d to jsem zvědavá, jestli to klapne. Pokud to klaplo, tak těsně za textem bez mezer pomlčkadvojtečkapravázávorka.

 2. dobrý večer, milí, zkušení zvířetníci. Tímto vás zdvořile žádám o radu. Mám potíže se svojí sekretářkou: v pracovní době spí na klávesnici, vyvaluje se ve fakturách, ohryzává šanon s evidencí, pere se s tiskárnou, místo aby vylepovala pokladní doklady – z těchto si dělá myšičky a ve volných chvílích se drbe za ušima a vyplazuje jazyk! (chvílema ji podezírám, že snad umí i číst)! Tak jsem pani Mourinku Mourovatou dnes vzala na kobereček a nařídila jí čerpání řádné dovolené do konce března. Myslíte si, že to pomůže?
  Pěkný večer a hodně sluníčka v příštím týdnu! (U)
  ilona + (@)

   1. tak jsem ani nenapsala nadpis: OT, neb ho moje šikulka zgumila, právě dorazil další (@) technická kontrola 🙂 jdu jim něco nachytat, nebo si nic nepřečtu 🙂

  1. Si stěžuješ nebo se chlubíš 😀 😉 ?! Coby kdo dal za takovou sekretářku – a navíc je mi jasné, že je to kočka (@) a žádná kráva – chichich. Hlavně že je přínosem pro tvou firmu (Y) !

    1. Dycky je lepší, dyž je sekretářka kočka a né kráva… ale zase pak hrozí malér v rodině… to si jeden nevybere! 🙁

 3. (I) R O Z V E R N Í Č E K . (I)
  (*) Ve dvacátých letech jede skupina cestujících vlakem v jednom kupé. A mezi nimi sedí mladý vzdělaný polský Žid. Cesta je dlouhá a tak, aby jim čas rychleji utíkal, baví se o slavných osobnostech. Začnou Einsteinem. „To je Žid!,“ vykřikne mladý polský Žid. Po chvíli přejdou na Freuda. „To je Žid!,“ zas vykřikne ten mladý polský Žid. Pak se baví o Kolumbovi. „Pokřtěnej Žid!,“ zas vykřikne ten mladý polský Žid. Jedna pani už to jeho vykřikování nemůže vydržet a povzdechne si: „Ježíš Marjá Josefe…“ „Taky Židi!“ (*)

  (C) Vinšuju všem přítomným hezký, klidný večer. Pěkně se vyspinkejte. (C)

     1. takže fígl je v tom psát hned za jakýkoli text bez mezery:-D
      známou sestavu písmen (snad to vyjde)

          1. Jak děláš hvězdičku? Na mrkáčka musíš napsat tři tečky a pak bez mezery pravou závorku…)

          2. hvězdičku dělám závorka hvězdička na num. kl. závorka – bez mezer. Myslela jsem, že se mi napíše ta normální hvězdička, ale tahle je lepší. Tak jsem ještě zkusila, jestli se nějak přetransformuje srdíčko, to je to L v závorkách, ale nic.

  1. Á, pod oblíbeným rozverníčkem je ideální příležitost vyzkoušet vykoumanou taktiku:-D

  2. Chacháááá – Žid všude bratra má.
   A to mi připomělo – Vchází Josef do chlívku, zapomene, že jsou tam nízké dveře, praští hlavou o futra a vykřikne bolestí „Ježiši Kriste!“ Na to se ozve Marie „No to je krásné jméno, a ty pořád Karel, Karel!“ (*)

   1. Kdepak Karel, Hugo!
    Zdeněk Jirotka říkával, že s jiným jménem tenhle vtip nefunguje: Na to se ozve Marie „No to je krásné jméno, a ty pořád Hugo, Hugo!“

 4. Moji milí Zvířetníci, jak už jsem psala na starém Zvířetníku jsem stále ještě na živu. 😉 😀
  Syn mi nakázal se vám každý den ohlásit, tak snad to zvládnu, já totiž nezvládám ani číst články a komentáře. :-O (N) Budiž mi to odpuštěno. :-S

 5. Tak jsem si početla, a tentokrát opravdu s chutí. Nevím, jestli tu byla Zkumavka,ale kousek odtud má ona i moje sestra chalupu, tak to tam moc dobře záme. Českou Kanadu prostě miluju a kdyby bylo po mém, tak tam žiju. Úzkokolejka je každoletní odměna pro kluky. pro nás spíš utrpení, protože do otevřených vagónů lítá hromada sazí a do uzavřených zase praží slunce. Zani, děkuju!!! (Y) (L)

  1. No jo, to je ta romantika 😀 😛 . Já se dneska do parního vláčku taky zas až tak nederu – na těch tvrdej lavicích jsem se jako dítě najezdila úplně dostatečně (teda pokud se mi podařilo jet vsedě).
   Ale krásně, to tam teda je (Y)

   1. my to asi před dvěmi roky završili tak, že jsme si v Bystřici nakoupily každá se Zkumavkou asi 5 dek a Ondru pak v místním zverimexu pokousal potkan, kapala mu krev na chodník. Do toho jsme se špatně domluvily s odvozem, tak jsme tam trčely s těma balíkama dek, krvavým Ondrou, sazema za podprsenkama a čekali na auto co nejelo 😀 (N) 😀 😀

 6. Dobrý den
  Dneska je u nás zimně hezky – dopoledne chvíli chumelilo, ale teď lehce mrzne (prý mínus tři) a svítí sluníčko – za chvíli vyrazím ven na venčenou.
  A tady je slíbená druhá část Jeseníků http://yga.rajce.net/Leden_2010_Kelt_Grass_Band_v_Jesenikach
  Držte si klobouky, pojedeme z kopce. Jo – a dejte si zmíněný odkaz do vyhledávače a kliknite si na oficiální videokanál – fakt to není špatné.

  1. YGO, ukazala jsem fotky Chetovi a a moje studnice moudrostiidentifikovala nejake nastroje, kde jsi mela dotaz. Obr.2: Mandola – rozdil od mandoliny je ze se ladi jako viola, mandolina se ladi jak housle. taky existuje mandocello – ladi se jak violoncelo.
   Obr.4: Anglicky to ma jmeno autoharp. Vymyslel to nejaky nemecky imigrant v USA z citery. Je to autoharpa podle toho, ze tam dole ma ty drevene zarazky, tim si muzes volit akord v kterym hrajes. Bylo velmi popularni v apalacske lidove. Obr.7: mandola. Obr.13 a 18: bouzouki – irska verze (recka zni dost jinak)-velmi popularni u irskych lidovych. Ten abstraktne vypadajici design je typicky keltsky. Obr.19: fujara – ANO! irska/keltska hudba je plna ruznych pistalek. proc ne fujara. Chet ma fujarickou – fujara jako pistalka, udelanou na zakazku na Slovensku a nas kamarad, jeden z nejlepsich dudaku na irske dudy, si ji od nej obcas pujcuje. Obr.22: nalevo je tradicni irsky buben bodhran na ktery se hraje takovou drevenou palickou za dost vydatneho otaceni zapesti; napravo dumbak – tradicni zejmena v Stredozemi. Obr.27: Tingsha – to nejsou primoi kaskanety, ale tibetske zvonecky pouzivane k meditaci. kdyz do sebe cinknou, tak strasne dlouho udrzi ton a zvuk.

   Chet zdravi na Moravu a vseobecne do rodnych koncin. 🙂

   1. Milá Hano – zrovna na Cheta jsem myslela, když jsem dělala to album – buben bodhran jsem věděla, ale nevěděla, jak se píše, takže jsem to zamítla, jo – mandola – vím, že existuje, jak vypadá jsem nevěděla – tak už to vím (i dokonce s laděním). Ještě k píšťalám – normálně s touto skupinou hraje ještě flétnistka, která bohužel zrovna ten večer měla melouch ve filharmonii 😉 , takže o píšťalky jsme byli trošku ochuzení – ale i tak to bylo bomabastické. Jo – a bubenice ještě výborně hrála na „irské lžičky“, ale ty jsem vyfotila hóódně rozmazaně, takže nejsou na rajčeti.
    Ad „kastaněty“ – nevěděla jsem, jak je správně nazvat (vím, že kastaněty vypadají jinak a mají zvuk spíš klapavý, kdežto zvonečky cinkavý).
    Nevím, jestli jste si pustili i video na stránkách Kelt Grass bandu – je to nářez. Jo – a taky hrály i moravské lidové (a víte, že v nich je keltské hudby moc a moc :-O ?) – dám ten odkaz ještě sem
    http://bandzone.cz/keltgrassband.

    1. S tema Keltama. jeden z mych rozvernych strycu po meci tak nekdy v polovine 70. let dorazil radostne domu znacne ovinen – a halasne pokrikoval – je to oficialni, nejsme jenom Slovane, jsme i Kelti. Sedel s nejakym archeologem, a ten povidal o nejakych vykopavkach. O Menhirech a jinych vecech se tehdy moc nemluvilo – nebylo to popularni. Ono nakonec i ty dudy na Chodsku se daji vystopovat k te kulture.

     Pustili jsme si asi 3 videa a jsou fakt dobry.

     Co mne na tom fascinuje _ pres Stranske, odkud ti lidi jsou, jsme obcas jezdili na chalupu, pres Huzovou a Stranske. Tam tak tehdy naprosto chcipl pes. Siroko daleko ani obchod. My jsme na chaloupce byli prece jenom vejs, do Karlova pres par kopcu, do male Moravky taky ne daleko. Stranske si pamatuju jak par velkych rozpadlych statku, na chalupy to moc lakave nebylo, protoze to nebylo blizko sjezdovkam a bezkarskym stopam. Des, bes. Jsem tak rada, ze tahle jesenicka zeme, kterou bezmezne miluju, ale znam jen jako krasny kraj s chatarema, ale bez lidi a identity, se stava mistem, kde lidi ziji a bavi se a podnikaji… (Y)

     1. Milá Hano – posílám díky Chetovi, že mi dodal názvy nástrojů – už jsem je doplnila. Mám moc ráda lidi, kteří vědí, o čem mluví a jsou ochotni se o své vědomosti podělit s jinými (F) . Přeji vám hezký týden – a nezapadněte sněhem 🙂

  1. Dnes velmi vydařené 😀 (Y) 😀 . Heslo: „Letos to nezvládnou sklidit“ mě okouzlilo (stavovali jsme se na hřbitově…teda na Olšanech…teda v centru. Je tam dobře 15 cm ohavně zkrystalovatělýho sněhu. Hroby aby v tom pohledal 🙁 ).
   Jo, původně jsem myslela, že jsi Betě obětavě zpřístupnila leknínovou limonádu. Pak jsem pochopila, že to je střešní okno :-))

  2. Chichi, skvělé jako vždy – mě ale dostalo to hodnocení kvetoucí amarylis: ta přece vidí, jak to venku vypadá :)) bezva!

    1. no jo – ona byla z jedné strany vyhřátá od sluníčka – krásně teplá… a ze strany druhé byla úplně ledová. Tak jsem ji raději zahnala domů – a po zbytek dne se válela na sluncem zalitém koberci (*) (*) (*)

    2. A ještě, zcela upřímně a bez přetvářky „trochu mě mrzelo, že přijeli příbuzní“ 🙂

     1. líbí se mi Riček hlídající koblihy (před Betkou i před příbuznýma) 😛
      A z Betích fotek se mi asi nejvíc líbí ta nad Ričkem – tam mi připomíná raptora – nebo jak se jmenovaly ty agresivní (po zadních běhací) potvory z Jurského parku 😀 😀 😀

 7. Hani, to sou věci: tak už se tomu domu (dej Bůh zdraví tomu domu…) začíná říkat U Itala, a určitě to už zůstane – paráda! To je tak úžasné, že se dějí takové věci. Chet musel z té končiny a z toho domu být úplně na větvi,co? A jasně, luteránské je to, hned jsem si všiml Luthera a Kalvína. A před 25 lety bývala v jednom z těch domů, přes celé klenuté přízemí až do dvora, krásná cukrárna – je tam pořád? (B) (D)

  1. Heleme se – z tečky a závěrečné závorky se mi udělalo mrkavé sluníčko, a tomu hned začínám říkat V y š k e ř á k . Po valašsku. Aji takový časopísek vycházal, kdysi. Chápete vyškéřať sa?

  2. To vis, ze se mu to moc libilo. Ty obrazy jsou fantasticky, ale clovek to musi videt na vlastni oci. Na te internetove strance bohuzel detaily unikaji. Nejakou kavarnu cukrarnu pamatuju na tom vetsim namesti, ale jestli je to ta, co myslis, nevim, protoze jsem v ni nebyla. Fantasticky je, ze to pretrvalo. Kdyz jsme tam byli, tak probihaly jeste restauracni prace na zbytku domu uvnitr, a bylo videt, ze je to delano velmi citlive. .)

 8. tak jsme byli venku – sluníčko vstávalo, strakapoudi se v lese tváří, že je jaro a buší jak o život. Jinak přemrzlý les byl takový zádumčivý, vítr posledních dní sházel sníh z větví a tak je vše takové svlečené – černobílé…
  Kosatka řádila jako vždy. Cestičky jsou vyšlapané, vedle se většinou hluboko boří, ale byla i tak umrzlá místa, že i drobečka Betku udržela bez propadnutí…
  (P) je z opravy doma, tak už zase páník chodí bez řečí s náma 😛

 9. Tak dnes ráno som bola vlastnou vinou na infarkt. Nakrmila som kocúrov a pustila Astora von. Stokrát pozriem či je brána zatvorená. A stoprvý raz nepozriem – a ona je otvorená! Už sa to raz stalo, dnes znovu. Jasne že pes zmizol.
  Mala som šťastie – je nedeľa ráno, tak áut je málo a syn je doma, nie v robote. Tak daváj za nim. Našiel ho na kraji dediny. Keď priletel, vyzunkol misku vody a dostal kúsok ľadových gaštanov. Ach jaj, som ale babka zábudka!!Alebo koza!! ;-( (@)

    1. Štetinka viem že čokoláda sa psom dávať nesmie, ale tých ľadových gaštanov bol len ždibíček(ani nie tak čokoláda ako plnka) a pes pri svojich vyše 43 kilo ani pod zub nemal. K tomu dostal ešte výletník piškót a bolo. (&) Od radosti, že je doma. (L)

 10. OTÁZKA PRO PANA WEBMASTERA:
  Milý Marku (L) , když píšu komentář, je vpravo dole skvělá šipka na výtah NAHORU. Prosím, nešel by zařídit i výtah DOLŮ? (to je ale blbost, co? výtah dolů! chichicht.)
  No prostě, aby nahoře někde u posledního komentáře byla šipka, která by chudáka já s bolavým zápěstím odvezla na jedno kliknutí šupito presto dolů do suterénu ku psaní komentářů a dávání obrázků.
  Moc by mě to potěšilo, kdyby to šlo. Děkuju Ti! (L)

  1. Vave, nechci bejt za chytrou, ale jestli ti jde o to, abys v neděli ráno připsala něco na dloouhej list komentářů, tak jsem onehdy před časem zjistila, že můžu použít nápis „Vložte komentář“ vlevo … no prostě podívej se na poslední obrázek článku (nádvoří zámku), pod ním je můj nick a pod ním je „Vložte komentář“. A drž si klobouk, pojedeš s kopečka 🙂

  2. Jůůůů, děvčátka krásná (L) (L) , vy jste ale šikuky! (Y) Děkuju moc a prosbu na pana webmastera odvolávám ….
   … a jdu se vozit! 😛 (8)

  3. Bohužel by to bylo HODNĚ složité…ale ta klávesová zkratka to řeší stejně dobře 🙂

   1. já bych zase celkem uvítala, kdyby to tedy šlo, kdyby u názvu článků byl i autor. Šlo by to? (*)

 11. Hzkou mrazivou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (L)
  Betka je naštvaná, že to všechno zase umrzlo a klouže jí to a vyšlapané stezníky ve sněhu se změnily v hrbolatou tvrdou hnusobu, po které nerada chodí… :-[

 12. Milá Zano, až dneska ráno jsem četla tvůj krásný článek a pak jsme si tvoje fotky dali k snídani – prohlásila jsem, že tohle choť musí vidět. Postavila jsem laptop doprostřed stolu a při pití kávy jsem klikala a jen jsme oba áááchali :-). Opakovala bych se, kdybych vypisovala, jaká to byla krása. Úplně jsem „slyšeli“ to ticho, které tam v těch lesích a na loukách muselo panovat, jen sem tam se možná ozvala třeba nějaká sýkorka, či jiný ptáček. A s manželem jsme se shodli, že se nám nejlépe líbila fotka č.P101048 (domy a věž) – ta z JH a kterou i Dede vybrala k článku. Je to tak skvělá kompozice barev a tvarů, že bych si jí moc ráda (tedy jestli autorka dovolí) vytiskla a zarámovala – navíc se nám bude barevně krásně hodit do dekóru. Tak kdybys byla tak moc hodná (L) (L) (L) a poslala mi mailem její originál – tedy v nezmenčené velikosti (původní poček KB),protože ta na rajčeti by se asi moc jasně nevytiskla i když bych nechtěla tisknout žádný velký formát (asi velikost stránky)

  Přeji všem hezkou neděli – u nás je zase protivná zima, to jaro jen vykouklo a zase se šlo schovat.

  1. Maričko, jsem moc ráda, že se líbilo (P), posílám a zdravím do dálav (L) . Jaké máte teď u vás počasí?

 13. (A) (B) (C) (D) (E) (F) (G) (H) (I) (J) (K) (L) (M) (N) (O) (P) (Q) (R) (S) (T) (U) (V) (X) (Y) (Z) (!)

   1. Nechápu. Zmáčkla jsem tři stejné smajlíky… Žeby to opravdu byla náhodná akce? Zkusím znovu 🙂 🙂 🙂

        1. Po vzoru RenatyE::-S :-S :-S (*) (*) (*) :-O :-O :-O

         Líbí se mi ti malí uprostřed větších, co jsou v nabídce. A čím víc to nejde tím víc po nich toužím 😉 ;-(

 14. Pro webmastera: nová varianta diskusních příspěvků umožňuje pouze 7 odpovědí, pak už nutno citovat. Vzhledem k naší ukecanosti to asi nestačí, nehledě na „zužování“ polí. Předchozí varianta mi přišla lepší.

  1. Veram, ten odkaz na ten slavonický klenot – to je něco, penzión s italskočeským párem entuziastů a vším kolem toho, metál málo. No prosím! Jde to. A přístupné všem. Tohle se vryje do paměti! Dík!
   Eslipak víte, že JH patří k těm městům, co mají úplně odlišný německý název, a to po celou dobu existence? Neuhaus. A tak to normálně užívají Rakušani a Němci. Když nevíte, jste při tlumočení nahraní. A tak to je i, převedeno, latinsky: Nova Domus (-ó-ús). Dál je to třeba, vedle Liberce, Třeboň, Bílovec, Hranice, Břeclav, Osoblaha, Podmokly…(I)

   1. Je zajímavé, že nikdy není uváděno poutní místo kostel Montserrat který má tmavou pannu Marii s jezulátkem. Bohužel si už nepamatuju v kterém století byl vystavěn, zachránil se tam nějaký španělský šlechtic proto to jméno. Leží asi 5 km od Slavonic a patří pod farnost Cizkrajov 🙂 😀 (I)

 15. (I) :– R O Z V E R N Í Č E K . :– (I)
  (*) Paní Posilesová je vdova se dvěma dětmi. Pan Pollak je vdovec se třemi dětmi. Oba se poznali a zamilovali se. To se rozumí, že po čase měli zase děti. Za nějaký čas přišel Pollak domů a slyšel velký rámus.„Pro pána krále, co se to děje?“„Ale, to nic,“ odpovídá manželka. „To jenom tvoje děti a moje děti se perou s našimi dětmi. “ (*)
  (C) ; Hezký večer a klidný spánek. ; (C)

 16. Ale ne, žádné pásmo… jenom přišel ožralý z kunžacké hospody,a prostě ho napadlo vzít flintu a střelit si přes rákosí a vodu, on to neviděl rád, že tam stály tři stany… Pak se snažil, aby se s náma nepotkal. Ach, kdeže loňské stany jsou… Hani, nebo někdo, jak je to v američtině či angličtině, tohle poslání té ballady bratra Villona? Ou sont les neiges d´antan – ? Where are the snows of yesteryear, I´d say, nespa?

 17. Jakube, Zdeno, a spol.: tady je inicialni odkaz. http://www.zamky-hrady.cz/3/slavonice-e.htm

  Domu se rika lidove U Itala, protoze nejaky Ital si vzal holku z odtamtud a do toho baraku nalil nejaky penize. A fakt jsou to Jakube Luterani.

  A jeste jedna zajimava informace o Slavonicich. Kdyz tak nejak v te renesancni dobe museli Zidi odejit z Prahy, tak se jich hodne presunulo do oblasti Telce, Slavonic, apod. Pouceni z pogromu si vybudovali katakomby daleko za mesto. Pokud se nepletu, tak nektere jsou dnes zpristupnene. Holt veci, ktere nas ve skole neucili….

  http://www.i.slavonice-mesto.cz/html/cz/PAMATKY/pamatky.htm?p1=5855&p2=&p3=

  A tady je odkaz na samotne misto. Myslim, ze je nutno volat predem, aby umoznili prohlidku: http://www.i.slavonice-mesto.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=200036&id_u=8247&p1=25047

 18. Zano to je paráda (H) , krásný fotky-tou mašinkou bych se svezla moc ráda, ale taky bych měla stísněný pocit kdybych neviděla alespoň malilinkatou cestičku. :o))

   1. Kytko milá, to není nic proti mejm broukům, protože mě už se zubatec několikrát povedl a nemůžu si vzpomenout jak 😉 :- D
    Třeba si vzpomene Vave, jak ho vyrábí

  1. No, myslím, že méně praštěnejm lidem lze doporučit tu letní verzi (navíc s parní mašinkou) 🙂

   1. Zano, těm, co si tu smajlíkujou 🙂 to nedoporučuj vůbec, nebo spíš nám poraď 😀 jet na tu dovču přes vaši věhllasnou čtvrť. Vždyť se podívej, jak se v sobotu vačer baví úúúúplně noumání lidijové baví. 😀

          1. Ještě kdybychom tak dokázali přijít na to, jak se ty zatra potvory dají vložit 😀

    1. No, ale : kdo si hraje, nezlobí 🙂 a naíc – furt to říkám: náš blázinec je taky hezkej 😛 😛

 19. Zanovi, všecka čest stranou! Řeklo by se bankovní myš – ale ani omylem teda. Že vy s takovýma výletama furt běháte po matičce zemi, to máte dobrý strážný anděly. Celá ta oblast je úplně svojská, dost uzavřená (kromě JH v létě), a eslipak ji zná Myška? Dyť tu eště na NZ snad nebyla, ne? Napíšu jí to nebo zavolám, dyť je to sousední okres. A Zani, a H a n k o W a ostatní: znáte rybník Z v o l e (Zvůle) u Kunžaku? Stanovali jsme tam 59 a z hájenky přes vodu po nás stříleli. A roste tam (doposud?) masožravá fauna – rosnatka!! Jak to tam vyzerá v novověku, znáte někdo? (F)

  1. Tý brďo: já dovedu obrázky!! Jo, smějte se, jasně… víte, jak filosofa taková pitomost potěší? (Y)

   1. Jo, ten rybnik znam – a proc ze na vas strileli? Jako ze jste byli v zakazanem pasmu?

    Jsem rada, ze filosof je potesen zasazovanim veselych obrazku. Ja se na filosofa nepasuju, spis jen z predstarecke radosti si sem obcas nejaky soupnu
    🙂

    Ale kdyz se Jakube chces vydovadet, tak si zajdi na Hady – moznosti neomezene. Tam ti budou smajlici skakat

    1. M n ě ? To teda chci vidět. Vy mě znáte jenom z té dobré stránky, ale až mě poznáte – No dám si na odvahu medovinku a pokusím se…

  2. Jakube, myslím, že jsem u něj kdysi byla. Stejně jsou ty názvy zajímavý (viz Xerxová dole)

 20. Konečně jsem prošla se Zanovými sněhem a prohlédla úžasné fotky (jak bylo již níže praveno: to se to fotí, když se to umí!) a chválím převelice zimní Zaní výletování.

  A taky jsem skoukla fotky YGY (to se to fotí, když se to umí!)a jdu dál rovnat pokoj, páááni, lidi, já jsem si to tu ale rozhrabala, že to snad nikdy nedám dohromady. :-S

  Hezký podvečer všem! (L)

  (A jedna zkouška smajlíka: :-D, a ještě jedna: 😉 )

  1. Nazdárek, to je fajn, že jsi se na chvíli uškubla od uklízení (L)
   Vyzubenýho smajlu teda máš, ale JAK JSI TO UDĚLALA :-O

   1. Jo – to jsou ti samí – pořídí si vyzubence, ale jak, to už neřeknou :-S . Stejně tak jsem si všimla včera u Petry, že má dva druhy hvězdiček (*) – tož je totok možný?!
    A ještě k mým fotkám z Jeseníků – bude ještě část číslo dvě – ale to bude něco úplně jiného – už se těším, až se do toho alba pustím. Totiž ty fotky nicmoc, ale ta vzpomínka … 🙂

 21. Krásný, krásný, krásný. Fotky, slunce, sníh – zima umí být nádherná. Někdy! Prohlížet je u (C) je prima 🙂

  1. Mi povidej. U nas jen pada ledovy dest a nic pekneho z toho neni. Ale ta krasna ztichla priroda pod snehem, hlavne kdyz snih je neporuseny. Kdyz si na bezkach vyslapnes vlastni stopu – cesta neviditelna, jen terra incognita….

   1. No, dokonce čtyři dny svítilo slunce. Máme spoustu sněhu. Ale už je zase hnusně – vše při starém 😀

 22. Krasa. Ovsem jste odvazni se brodit po kolena snehem. A co takhle sneznice pro vase vylety? Ten kraj, kde jste byli, mam taky rada. Jezdili jsme obcas kempovat s rodicema k Nove Bystrici. A maminky sestrenice ma krasnou starou chalupu v Kunzaku a jednou jsme tam s Chetem a mamou stravili moc pekne dva dny. To bylo soucasti delsiho vyletu, kdy jsme udelali ten Jindrichuv Hradec, Slavonice, Telc a pak to vzali na Cesky Krumlov a do Prachatic, kousek od nichz je Vlachovo Brezi, kde se tata narodil a vyrustal tam az do Mnichova.

  Uz jsem to mozna jednou pred lety psala, ale opakovani matka moudrosti. Ve Slavonicich na tom mensim namesti je jeden dum, kde ve druhem patre zrestaurovali luteranskou modlitebnu. A co je na tom fantasticky je, ze po stenach je spousta fresek zobrazujicich Apokalypsu. A prisli jsme na to uplne nahodou, courali jsme po namesti s mamou a jeji sestrenici a jejim josefcikem a Chet a ja. Nejaka starsi pani si vsimla, ze jsme multi kulti a ze teda kdyz jsme z te Ameriky, bychom meli videt zrestaurovane fresky. Mama s tetou se na to divaly s neduverou, ale Chet a ja jsme sli a stara pani s jejim josefcikem. Neuveritelne. Stravili jsme hodinu a zirali. Zavolala jsem na pribuzne z okna, at jdou nahoru, ale nesly, pry ze se nebudou nekomu cpat do baraku a misto toho sly na kafe. Apokalypsa (angl. Book of Revelations) se nejak dobre uchytla na Jihu a ve zdejsim folkloru, tak Chet byl na znamem uzemi a vsechno mi to vysvetloval, i dokonce zazpival cast pisnicky Johnyho Cashe o tom jezdci. Jo, a ty fresky jsou hodne stare – to neni nejaky relativne novy vytvor. Fakt doporucuju budete-li nekdo v okoli – naprosto jiny zazitek religiozniho umeni nez baculata jezulatka. tehdy to nebylo muzeum, ale soukroma budova, kterou restaurovali na penzion, ale s tim, ze ta modlitebna zustane.

  1. Jo, a jeste jsem chtela dodat, ze ta modlitebna a fresky vznikly kolem r. 1570 a zazracne prezily protireformacni hnuti.

   1. K tomu se musím nějak dostat, něco bližšího o tom.(I) Jenom, že je velice vzácné, aby luteráni si malovali na stěny velké biblické výjevy. Jsi si jistá, že tehdy nebyla jiná církev? No ale jaká jiná. Čeští (tedy moravští…) bratří tam nebyli, ani utrakvisti. Jo adamiti tam byli… ale už bratr Žižka je zlikvidoval. A ti se modlili-nemodlili nazí venku…

    1. Najdu na ti to odkaz. mame i fotky/pohlednice, ale to bylo jeste v preddigitalni dobe. A nemam cas to skenovat.

  2. Ahoooj přes velkou louži. Tak to si poznamenám a až pojedu tím směrem, tak se poptám, jestli bych mohla vidět. Jaké máte počasí. Zprávy o východním pobřeží USA jsou dost ošklivé.

   1. U nas pocasi hnusne, ale OK. Ve Washingtonu a Virginii jsou v naproste kalamite. Washingtonu se obcas rika nejsevernejsi Jizanske mesto. na tyhle kalamity proste nejsou vybaveni – ekonomicky se to nevyplati. Maji uz pres pul metru snehu za min nez 24 hodin a ocekavaji jeste vic.

 23. Jindřichohradecko mám moc ráda, měli jsme tam chalupu a narodil se mi tam vnuk. Nyní jsem si to prohlédla jak zimu tak léto díky děvčátka 😀 (U) (L) (*)

  1. Bylas tam zpívat? Jo, koukám, že některý fotky jsou podobný … akorát to počasí teda není úplně stejný 🙂
   Teď byl zámek zavřenej, ale přístupnej, což bylo fajn. Bohužel zavřeno měli i leckde jinde (např. Krýzovy jesličky, na ty jsem se těšila).

   1. Kdepak, po mnoha letech jsem vyrazila na dovolenou. Kamarádka pamatovala, že tam zažila noční prohlídku, tak jsme si ji objednaly, ale bylo to spíš pohádkové pásmo pro děti s bílou paní. Jen součástí bylo taneční vystoupení v Rondelu. A muzikanti hráli pod podlahou. :-))

    1. Jasně, je to pro děti a moje děti si to nesmírně užily. Ta kombinace „dlouho vzhůru“ a pohádkou byla báječná. Dokonce mi pak ani v autě cestou z Hradce do Chlumu u Třeboně neusnuly, jak měly vytřeštěné oči 🙂

    2. Pepa s mlaďaskou byli taky – a taky spokojenost veliká. Já byla „doma“ s Aronkou – v cizím prostředí jsme ji delší dobu nechtěli nechávat samotnou…

 24. Zano, moc pěkné fotky. JH a okolí mám moc ráda, Vajgar znám i na „vlastní pádlo“, jezdíváme tam závodit na Chalupa Cup. Pár fotek z posledního ročníku je pod www, asi na 2-3 je náš kluk – opustil veslo a vzal si pádlo, ale s břeclavskýma veslařema. Anketní otázka – kdo pozná pána s dlouhou rovnou černou parukou?

  1. Co takhle dát odkaz pro nás lenochy? 🙂
   OT – extchýně si konečně pořídila internet. Momentálně si připadám jako kombinace tety Sally a IT experta 🙂

   1. Viz. níž (výš). 😉
    No, máti už má taky nějakou dobu internet, zatím ho využívá jen jako poštu ( i tak už si stačila na dálku „nabrnknout“ nějakého pána z Kanady, českého emigranta – jak se jí to povedlo, netuším). Ale už jí děcka prozradily, že existujou Novinky, Blesk apod., jen s hrůzou čekám, až objeví možnost někde diskutovat. Při její počítačové neznalosti se obávám, že bude diskutovat pod plným jménem a adresou. Takže z tohohle hlediska je registrace na NP i jinde vlastně přínosem. 😉

    1. Ten odkaz (=jeho adresu), který chceš vložit, napíšeš do řádku „URL“ (je to ten třetí, pod řádky pro jméno a mail) – znám to z jiných diskusních fór, zas tak chytrá nejsem.

  2. Aido, my jsme jeden čas hodně jezdili k Holenskýmu dvoru, ale tam je na mě trochu moc rovno. Ale Česká Kanada, tu teda ráda…
   Pána jsem nepoznala 🙁

   1. Možná by malou nápovědou mohla být ta úplně poslední fotka (je to jeho sportovní kolega, momentálně náš nejlepší) a pak taky název poháru? 😉

    1. Aido – nejsa veslařem, vlasatý pán mi připomíná zarostlého komisaře Schimannskeho zamlada (I) . Ale jestli se pohár jmenuje Chalupův, pak to bude snad Chalupa Václav sám 😉 ?

  1. Mimochdem i ve městě byl ten sníh takovej lepší – bylo fakt slušně uklizíno, dokonce z jednoho chodníku na druhej se dalo přejít bez brodění…

 25. Krásné povídání, ale opravdu vám toto ťapání přeju. Není to moje krevní skupina. Ale na fotkách, zejména na těch tvých (Y) úžasný. Ten načinčaný Jidřichův Hradec(*) Krásně se mi při nich vzpomínalo. Vláček úzkokolejáček jsem zažila před 10ti lety těsně před Mikulášem. Tenkrát ještě nebyl tak krásný, jako z pohádky nejvyšším železničáři panu Blahošovi a kouzelníku Zababovi.:-) Byla jsem v Kunžaku několik dnů slůžo. Všude spousta sněhu a já poletovala po lesích a odhadovala zásoby vytěženého dřeva. Díky Zani – NÁDHERA!

  1. Zdeno, taky vláček pamatuju takovej chudej. V létě prej dokonce jezděj s párou! Přednosta se tam (tradičně) vybavoval s místníma klukama ajznboňáckejma, líčilo mu, jak v lokotkách vyměňovaly motory za nějaký silnější a jak teď jezděj (jak dráha (I) ).
   Mimochodem taky si od nich můžeš pronajmout apartmán – prostě 1+1 na nádraží (Y) . skoro na každým.

 26. Tak jsem dočetla (C) až teď. Krásný fotečky,snížek znám důvěrně neb jsem pěkně po horami. JH neznám ale určo poznám.Plánuju,že až zůstanu konečně doma, 😀 ,po vlastech českých a moravských budu více cestovat. Milá Zanoo ty jsi talent , podařilo se |Ti vyfotit jako jediné na světě špice bot Járy Cimrmana, s nevím kým. (H) To by se mělo publikovat 🙂 . Jsi (*)

 27. Nádherné fotky, jak jinak, že? (L) Upřímně přávidím, ale momentálně to bílý nadělení fakt nemusím. I když z chřipkový postele mi to může bejt jedno. 🙂 A v pondělí chci jaro !!! 😀

  1. Lity lity do postýlky…
   Bohužel se zdá, že v pondělí začne ta Valentýnská zima (si to budu na Terru pamatovat).

 28. Zano, ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost. Já tento kraj prostě miluji. Hlavně Třeboňsko, je tam krásně skoro za každého počasí (nepočítám lijáky) a zima s takovou parádní dávkou prašanu v tomto kraji prostě nemá chybu. No A Jindřichův Hradec je hned vedle a pod sněhem vypadá jako princátko. Zvláště zámek je nauvěřitelně půvabný – renesance se sněhem – to je sám půvab. Díky, díky díky (L) (L) (L)

  1. Tak to jsem moc ráda. Krajinu se spoustou vody taky můžu (o Borkovickejch Blatech nemluvě (Y) ). Bylo tam nádherně.

  1. JoVo, vaše fotky kytiček jsou z jinýho soudku, ovšem špičkový (nemluvě o tom, že jedinec vám pak kromě fotek pak může závidět i je (Y) (P)

 29. Milá zano, moc hezké fotky. Kája se řehonil nad těmi cimrmanovskými, mně se líbily barevné vláčky. Na zámku v Jindřichově Hradci jsme tuším před dvěma lety dělali nějakou akci- byll tam historický trh, dobové ležení, průvod a nějaké to vystoupení. Spali jsme ve stanech na tom travnatém nádvoříčku. Jen jsem si říkala, jestli na jedné fotce vidím šermíře nebo je to už moje choroba, že je vidím všude?

  1. Dobře koukáš (*) (Y)
   Vyoadalo to, že tam natáčejí nějakej studentskej film nebo tak něco, bylo to i s proslovama 🙂

 30. Téda zano,já jsem zapomínala dejchat, to teda by nebylo nic pro strašpytla z velkých prostor. Fotky jsou nádherný, ale zažít bych to teda nechtěla.

 31. Zano!!!
  Super povídání a super fotky – no klasika. Je vidět, že ty a přednosta jste opravdu dobrodruzi – já nevidět cestu, tak jedu vláčkem dál 😉 .

   1. …čmeláci vy jste snad šílení, okamžitě nechte bílení…
    É, jsem chtěla říct, že se ta letošní zima dost předvádí a nejen na horách. YGO, bezvadné fotky (Y) – taky máš svůj výrazný „rukopis“. Moc se mi líbí světélkující sněžení a lávka a … jo a už minule jsem se chtěla přeptat – zarazil mě termín střechýl (to na západě nemáme :-D). Nahrazuje pojem rampouch? Nebo je to jen střešní rampouch??

    1. Louk, okamžitě se přiznej, kde bereš toho vyzubenýho smajlíka!!! Já ho tam nevidím ;-(

     1. Pěknej, viď? 😀 Hihi, on už ho někdo použil nedávno a já taky puakala, že ho nevidím a pak jsem náhodně zkusila klasicky napsat dvojtečka pomlčka velký déčko a vono to bylo vono 🙂

      1. Ajéje, tak asi ne velký déčko, ale dvě pomlčky, taky už mám LAHOSIP. No, nebyla to žádná věda – jeden z těch klasických, co si automaticky píšeme do mailu – prostě ne kliknout na hotový obrázek, ale vypsat ho.

       1. Achjo, pamatuje někdo na Olčavku, jak nemohla trefit narozeniny své dcery? :-))
        Ne dvě pomlčky, ale závorky, tak to hned vyzkouším.

          1. Blážo, dobrej pokus (Y) , ale jak se hrome dělá ten zubatej? :o)) :-))) :-)) to jsem se (zatím) nezbláznila, jen zas zkouším ;-))

          2. No, děvčata, zdá se, že takový dva – tři roky výzkumů a máme to 😛 :-)))
           Mimochodem nemohl by laskavý webmaster něco udělat, aby se ty čtverečky na odpověď tak nezmenšovaly? (F)

   2. YGO, upřímně řečeno jsem za vláčkem koukala dost chtivě, ale bylo mi to takový blbý 🙂

 32. No, ako hovoríme my Slováci, kdo umí, umí. Krásne foto, ale to brodenie teda nezávidím. (P)

  1. Maťo, děkuju 🙂 ono bylo nesmírně krásně (dokonce máme dojem, že jsme z vlaku zahlídli Alpy) – to se pak fotí samo

 33. Zdravím milé Zvířetníky – Jáju jsem si dala k snídani a Hradec bude k obědu, milá Zano. (L) Teď musím na počtu a na nákup, ovšem v Praze je vážně odporné počasí, tak se mi moc nechce. :-S
  Přeju všem krásný den! (L) 🙂 (L)

  1. No, hezky teda není…
   Koukám oknem na havrana. Dosedl na nejvyšší tenounkou větvičku břízy (nechápu, jak se tam může udržet) a zálibně si probírá brka a natřásá se. Vypadá jako ptačí protějšek toho bitevního kocoura, co ho Jája tak prohnal 😛 :-[

   1. Tady sice slůňo nevylezlo, ale je docela hezky – vidím Ještěd i Jizerky – tj. viditelnost slušná, na nebi se objevuje i krásně modrá barva.
    Já dneska ráno koukala jak vejr… nade mnou přelátal podle všeho krkavec. Vím, že v Jizerkách i hnízdí, už i v Rudolfově se dají občas slyšet i vidět, ale na zahradě jsem tu velikou černou potvoru fakt ještě neměla :-[ Vrána to nebyla – máme tu šedivky a tento krákající obluďák byl výrazně větší

    1. Páni, krkavce bych si dala líbit taky. Občas je někde slýcháme v lesích, ale nikdy moc blízko.

 34. Tak Kaproun, jo? A co mám dělat, když jsem četla Kaprun a říkala si, že jsem asi zeměpisně někde jinde, he? 😛 Zano, ty jsi nejen cestovatelka, ale čím dál tím lepší zapisovatelka (L) Eslipak jste měli dobře naimpregnované boty do toho bílého nadělení? 😀

  1. No, co myslíš, Blážo, jak já se rozvzpomínám, kde jsme to byli: Alpy…Kaprun…Kaproun 😀 :-O 😀
   Holka, kdybys věděla, co já všecko měla na sobě 😛

 35. Jindřichův hradec mám moc ráda (koneckonců Jindřichu mi rodiče říkají stále 😉 )Jezdila jsem do jeho okolí na dovolenou jako malá (Kundžak, Osika), jezdili jsme tam na jeden jezdecký statek na prázdniny a prodloužené víkendy s mlaďaskou před pár lety…
  Šlápnuto to tam mám dobře
  Hlavně, že jste nezhynuli v bílých návějích :-O , sníh je zrádná hmota – i když svítí slůňo… Fotky jsou typicky Zaní 😛

  Dede – víkend se ti moc povedl – kombinace zaního putování s bílým tygrem Jájou je skvělá

  1. já hlupák…
   Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (L)

   Nějak jsem zapomněla, že jsem to psala jinde…

  2. Nazdárek, vidíš, o Jindřicháči jsi, myslím, nikdy nepsala. Česká Kanada je krásná (*)

   1. Kdybych měla zpětně popisovat naše cesty s Aronkou a Xerdou… tak by o ničem jiném Zvířetník nebyl… :-O Vždyť je to vlastně děsně dávno – stárneme nějak rychle 😛

   2. A ještě mě napadlo – že ten rybník cestou do Radouně má krásné jméno ? 😀 Jmenuje se totiž Velký Hroch – což je na jihočeský rybníček poněkud neobvyklé 🙂

    1. Áno, Velký Hroch (to je na fotkách ten první) (Y) .
     Momochodem ten druhej je Fejrar, což taky není moc běžný jméno (nějaká zkomolenina z němčiny?).

 36. …komu by se nelíbila 🙂
  Milá Zano, ty máš vždycky nádherný fotky, ale tentokrát si z těch fantastických záběrů nedokážu vybrat jeden dva k uloupení na spořič. Sluníčko vás odměnilo za námahu a navíc ty zkrátka umíš koukat! Brodění si umím představit víc než dobře (ehm, taky jsem na úzké vyšlápnuté cestičce zjistila, jak moc šněruju) a taky chmurné myšlénky na oběti hor. Ono bloudění po sněhových pláních fakt není příjemný. Hlavně, že jste bez úhony trefili (hihi, ze závějí se sice blbě zvedá, ale zase jeden není potlučenej – pokud si zrovínka nesedne na vlastní nohu :-D). Díky! (L)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN