BTW: 01022010

Dobrý den, tak vás tady vítám, co si dáte k pití? Ehm, ne, opravdu jsem se (ještě) nezbláznila a mohu vysvětlit i ten podivný titulek. Tak co, posadíte se u nás?

Je to strašně zvláštní pocit, tvořit Zvířetník vedle Zvířetníku. Mohli bychom říct – taková je doba. Všechno se mění, proč by se neměl měnit Zvířetník? Jenže obyčejně člověk o velkých změnách jenom opatrně sní a v podstatě si vystačí s plynoucím časem, pestrým jídelníčkem a zajímavou dovolenou. Málokdo si říká – páni, to je úžasné, v rodině zrovna nikdo nestoná, děti nepropadají ve škole, střechou nám neteče a je to už měsíc, co pes naposledy prohnal sousedovic slepice. Ó já se mám, ó my se máme!

Jenže potom potměšilý osud napadne, že jsme nějak přivykli klidu a neumíme ho přitom pořádně ocenit, takže zasáhne. Nemusí to být vždy katastrofa – změna může přijít odkudkoliv. Nečekaná láska, příležitost, která se neodmítá, či neodolatelné pokušení. Ach jistě, máte pravdu, i tyhle záležitosti mohou skončit katastrofou, ale častěji končí velkou změnou.

Ke změnám se můžeme stavět různě: nechat se jimi převálcovat, pokusit se je ignorovat a neměnit životní styl, nebo se k nim postavit čelem a pokusit se s nimi vyjít. Samozřejmě by měl být člověk aktivní, hledět na změnu jako na výzvu, kdy se sice vyvětrá smrádek, ale na čas bude nepříjemná zima. Jenže – řekněme si upřímně – ono se člověku občas tak strašně nechce! A tak statečně zavírá oči a odkládá řešení tak dlouho, až mu nakonec nezbude, než do té ledové vody místo postupného namáčení skočit šipku. Neříkejte, že jste to ještě nikdy nezažili!

No a právě tohle se mi stalo se Zvířetníkem a registrovanými diskuzemi. Urputně jsem se snažila ignorovat varovné signály, že se věci mění a kruh se zužuje. Jak se jednotlivé servery začaly zbavovat lidí, kteří si pletli diskuzi – i při uznání, že peprná diskuze je stále ještě diskuze – s žumpou, přesouvali tak svůj problém na ty ostatní. Potíž je v tom, že zúžíme-li koryto, tak voda stoupá. Převaha normálních diskutujících tak dostávala trhliny a redakce, jejichž povinností je nevhodné příspěvky mazat, měly s „čistotou“ svých stránek stále víc a víc práce. A tak začaly zasahovat také.

Jako obvykle represe proti těm, kdo pravidla porušují, postihla především ty ostatní, kteří se doposud chovali slušně. Když se pak navíc nutná represe zkříží s úmyslem ji komerčně využít, začne být situace neúnosná. Pro koho? No samozřejmě především pro ty, kteří svým chováním pravidla neporušují!

Trochu mi to připomíná současnou situaci na letištích, hlavně při transatlantických letech. Protože vystopovat a honit teroristy je zatraceně těžké, budou nám nejspíš v nejbližších letech v rámci předcházení teroristických útoků při vstupu do letadla nejspíš rentgenovat i vnitřní orgány. Jenže pokud potřebuju lítat, musím na tato pravidla přistoupit.

V případě regulace diskuzí na internetových serverech však čtenář bezmocný není – je na něm, jestli na předložená pravidla přistoupí či nikoliv. Takže když přišla chvíle, kdy se povinné registrace v diskuzích mají rozšířit i na Neviditelného Psa, musela jsem rozhodnout, jak se k nim postavím. Lidovky mají právo hájit si svůj prostor, jak uznají za vhodné, a je na lidech, jak jejich opatření přijmou – to je zase jejich právo. Já jsem se tedy rozhodla server opustit a začít jinde. Už proto, že jsem přesvědčená, že serverů s registracemi bude logicky přibývat.

Nedělá se mi to snadno. Zvířetník je se Psem svázán nejen svým vznikem a prací Míši Neffové, těch kontaktů je tam mnohem víc. Já sama se profesionálně vyskytuju na netu od ledna roku 1997 a Neviditelného Psa jsem četla od samého začátku a cítím se s ním tak nějak… sžitá? Opravdu to nebylo snadné rozhodování!

Ondřej Neff se ke zprávě o mém odchodu zachoval skvěle, diskutovali jsme i o možné výjimce pro Zvířetník – byť jsme ani nevěděli, zda je ve skutečnosti technicky možná. Jenže jak už jsem psala prve: když se koryto zúží, voda stoupá. A s registrovanými diskuzemi na Psu by neregistrovaný Zvířetník neměl šanci zabránit, aby ti, kvůli kterým to všechno vzniklo, nepoužili jeho stránky ke svým výlevům, což by atmosféru na Zvířetníku zničilo stejně, jako registrované diskuze, byť by se k jeho zničení přistoupilo z jiné strany.

Takže vznikl Náš Zvířetník. Zatím jsou stránky velmi jednoduché, čeká nás další vývoj… no máte se prostě na co těšit a to není špatné, ne? Během února budou stránky Zvířetníku Neviditelného Psa a Našeho Zvířetníku fungovat souběžně, od desátého do konce měsíce budou souběžně vydávány i články. Doufám, že brzy rozchodíme i spojení na Zvířetnický you tube, odkazy na další stránky a stručné zprávy.

Je na nás, jak se v nové hospůdce budeme cítit, jak také dokážeme o naší nepřekonatelné kuchyni informovat ostatní. Zvládli jsme toho společně už hodně a věřím, že tohle neznamená konec Zvířetníku – jenom zase jedno stěhování.

Ach ano, slíbila jsem ještě vysvětlit ten titulek. Dnes je totiž zvláštní den – tedy spíš letošní první únor má graficky pozoruhodné datum – 1. února 2010 totiž můžeme zapsat 01022010. Vidíte tu krásnou symetrii? Připadá mi, že by mohla být dobrým znamením pro nový začátek. Když nic jiného, bude se tohle datum dobře pamatovat:)

Tak vítejte, moji milí…

Dagmar Ruščáková

Aktualizováno: 17.2.2010 — 03:42

215 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Díky, ó díky, všem . Moji milí Stvořitelé, ještě jednou velké díky, přeji hodně štěstíčka našemu novému Zvířátku, budeme o něj pečovat,kdy bude mí narozeniny ať můžem vždycinky znovu a znovu gratulovat.

 2. Jsem tu dnes poprve a usmev mam kolem cele hlavy 🙂 Ani nemate tuseni, jak vdecna jsem nahode ci Osudu, ze me kdysi pred lety zaval na Zviretnik (L) a ze s vami, vzacnymi lidmi a prateli, muzu pokracovat i sem, na NAS Zviretnik (Y) to se tak krasne rika a pise 😉 Dekuju, Ivka.

 3. Díky, díky, díky. Občas jsem některé psí povídání tiskla pro mou maminku a babičku, obě milovnice a chovatelky psů. Po změnách na Psu už nebudu mít chuť na něj chodit (nevadí mi registrace, vadí mi že musím dát souhlas s komerčním využitím svých dat) a bylo mi smutno, že tím končím i se Zvířetníkem. Nekončím!!! Moc díky jménem svým i jménem těch mých dvou psomilek.

 4. Milá Dede a Marku!
  Velký dík za krásnou,novou hospůdku se známým zařízením a skvělou nabídkou nápojů a jídel(Y) (F) (L) !

  1. Sorry,ale palec se mi nějak nepodařilo vložit,ještě to zkusím (Y)

 5. Milá Dede a marku, díky, díky, díky za novou hospůdku. Je moc krásná a hlavně je tady všechno, co bylo ve staré. Takové ty jistoty jako ROZVERNÍČEK, nebo ranní pozdravení Xerxové atp. To je taková úleva po tom strachu, že všechno to krásné bude muset končit 😀 🙂 (F) (D) Na zdraví Našemu zvířetníku! (Y) Ať vzkvétá! Je to nádhera (F)

 6. Tak už jsemť zvětšil a začernil text při psaní komentářů. Pokud jde o vkládání linků, tak prozatím musíte vkládat jednoduše adresy (http://www.text.přípona) a zitra sem zkusím dát klasický nástroj jako byl na lidovkách.

  Pokud někdo chce aby tu byl banner (reklama – link) na jiné stránky, pošlete mi php kód banneru nebo obrázek baneru a adresu (obrázek ve formátu jpg, bmp, gif).

  Pokud má někdo potíže s registrací, napiště mi na email (alpimera@gmail.com) obsahující problém a název accountu.

  Dobrou noc 🙂

  Marek Ruščák – Administrátor

  1. Děkujeme za všechnu práci, milý Marku. (L) Určitě by to chtělo odkaz na Zvířetnický Pelíšek, písnu Štětince, aby se Ti ozvala. (&) (@)

 7. Pozor pozor, zítra pokračujeme ve velkém stylu – pohádkou od www! Nemáte někdo telefon na Kadluse, aby mu dal vědět, když teď www nemá doma net? Já bych ho tu strašně ráda viděla 🙂

 8. tak nevím, chtěla jsem odpovědět velké kočce a napsalo mi to, že píšu ty komentáře moc rychle a mám zpomalit :-O no nevím, poslední jsem napsala okolo páté?? 😉

 9. (I) R O Z V E R N Í Č E K. (I)
  (*) Vypůjčoval si pan Fink od pana Blumensteina peníze na úrok, ale pan Blumenstein chtěl devět procent. „Blázníte, pane Blumenstein? Devět procent! Všude berou šest procent, a tady můj nejlepší přítel… Nebojíte se Boha, že vás za to potrestá?“
  „Proč bych se bál. Pán Bůh se na to dívá shůry, a tak bude vidět devítku obráceně a bude myslit, že je to šestka.“ (*) Hezký večer všem přítomným v nové hospůdce. (C)

  1. (Y) 😀 (Y)
   Eichelbaum se chlubí, jakou má krásnou ženu. Abeles si ho vezme stranou. „Poslouchaj, oni opravdu nevědí, že jejich žena má milence?“ „No a?“, odvětí klidně Eichelbaum, „Já se radši podílim padesáti procenty na dobrém kšeftu než sty procenty na špatném.“ :-O

 10. Tak jsem sem nakoukla už včera před dnešní premiérou, abych tak řekla o generálce, a moc a moc se mi tu líbilo. 😀 Sice jsem přestěhovanou hospůdku navštívila v záchvatu smíchu, ovšem netýkal se hospůdky samé ale mé dávné pradávné svatby.
  Dede a Marku, jste opravdu úžasní. A cením si že jste pozvali i Míšu Neffovou a další kteří nás sledují už jen na dálku přes Duhový most. Potvrzuje to že nové místo našich setkání má i svoji minulost.
  A tak doufám že se tu bude ozývat převážně smích a i když někoho potkají těžkosti tak mu budeme moci podat pomocnou ruku a podpořit ho. (L) (L) (L)
  Jestli bude NAŠ ZVÍŘETNÍK vzkvétat (F) (F) (F) záleží nejen na Dede a Markovi, ale také na nás. 😉
  Ze samé radosti nad tím že dobrá věc se podařila posílám všem po puse. (K) A dobré chutnání !!! (^) (C) (D) Kdo chce raději pivo tak tady je. (B)

 11. Milá Dede, Marku a ostatní Zvířetníci,

  zdravím vás od psací závěrečné práce, jde to poněkud hůře než jsem očekávala. Přidávám se k zástupu šťastných lidí, kterým nezmizela jejich oblíbená hospůdka, jenom se přestěhovala…. Díky, díky (W)

  1. Neboj, Epulko, ono pak v tom konečným stresu člověk vypotí i věci, o kterejch v životě neslyšel (I) (Y)

 12. Vďaka, Dede,
  práve včera som rozmýšťala nad tým, či stihneš uverejniť Alku do 15.2., pretože registrovať sa nebudem. Z princípu, nevadí mi uverejniť meno, to robím, ale nikto nebude obchodovať s mojími dátami. Pondelok ráno a toľko radosti, uverejnený článok a Náš zvířetník, to sú normálne Vianoce, asi som bola dobrá. :-))

 13. Anonymní :
  Jasně, taky mám nehynoucí vzpomínku na duo Trhačů. Byly jsme v koupelně na Losince my holky (Zuzky, já a Louk.A tu najednou srdceryvný křik Zuzky s kartáčkem v puse: „POMÓC MUŽSKÝ“ Koukám ze sprchy, kdo chce ublížit Zuzce z hor a až po důkladném propátrání prostoru jsem objevila pány Trhače. Nehynoucí zážitek. Moc je zdravím.

  Jo, nezapomenutelný zážitek, anonymní Zdeno. 😀 😉

  1. Ahoj horalko, právě jsme smolila poděkování za vzpomínku anonymce do mailu. Nezapomenutelné! Znovu jsem si učůrla smíchy 😀

   1. No jo, kouzlo okamžiku… 😛 Na některé blbiny musí být správná konstelace lidí 😀 a psů (&) .

  1. dobrý, jenom e z toho nedá vrátit do Zvířetníku, musí se znovu otevřít – nebo zase dělám něco špatně? Taková ta podstránka s křížkem na vracení nějak není.

   1. Dá se vrátit, nesmíš zavřít Rajče, ale jít zpět pomocí zelené šipky vlevo nahoře.

    1. dík, ono se to občas chová úplně normálně, ale člověk má tendenci to podezírat, že jako kdovíco. Ale ty šipky mám tmavomodrý. 😀

   1. Je – romantikuš jak vyšitý – hlavně Pedrito je úžasný :-[ . Ale nejvíc se mi líbí měsíc a střechýl (Y) .

   2. To jsou hezký fotkyyyy (*) Jasně že Pedrásek je ze všech nejhezčí (L) , ale ty uschlý trávy na sněhu nemaj chybu (Y)

   3. Nádherné fotky, neodolala jsem a komentovala, některé po popisku přímo volají! 😉 (L)

   4. Louk, ten Pedroník se kouká tak zamilovaně na (&) že je úplně k sežrání 🙂 A ve svetru je přímo frajer a elegán lázeňský (H) . Však taky CD věděla kam ho poslat. 😉 Ale i ostatní fotky jsou super. Všechny! 1 (*)

 14. tak zkouším??? (D) Dede a Marku patří Vám OBROVSKÉ díky!!!
  vypadá to tu velmi útulně a věřím, že se sem všichni naučíme rychle chodit (H) (H)

 15. (I) Vojín Gotaz, mám dotaz. Copak se píše do kolonky URL? Bude to na vkládání odkazů? (I)

  1. Nic, ona je tam přednastavená… prostě ji ignoruj a ona ti to vrátí 🙂 (F)

   Jo a pokud chcete dát za sebou víc stejných smajlíků, tak nezapomeňte mezi nimi dělat mezery – ono to sice vypadá, jako by tam byly, ale když neklepnete do mezerníku, tak tam nejsou 🙂

 16. Hahaha, dělám tady docela dobré zmatky. Tak já dududu, a radši budu vytvářet hodnoty. Zdravím FŠECHNY a Dede s Markem úplně nejvíc. Jen co se naučím vkládat komentáře k jiným a přestanu tu dělat zmatky, tak to tu bude skvělý. Papa (F)

 17. LENKA S :Sylvo, musíš odpustit mé sklerotické paměti.Vždyť o těch dvou krysařících dobře vím a z Losinky si je pamatuju. Jen mi nějak nedošla souvislost se tvým jménem

  Ajajaj, koukám, že musím ještě moooc učitse učitse učitse. 😛

 18. Hele, už vám taky někomu naskočila místo odeslání komentáře stránka s nápisem Odesíláte komentáře moc rychle, zkuste zpomalit???? 😉

  1. Když ty jsi asi rychlá jako vítr, to já balvan se jen tak valím a zatím problém nebyl. 😉 Možná je to ale tím, že společně s tebou chtěl odeslat ještě někdo něco a oba jste se současně nevešli …. pokud by to byla častá věc, možná by se muselo změnit něco v nějakém nastavení, ale zatím jsem ráda, že hospůdka funguje.

  2. Řeknu o té hlášce Markovi 🙂 On není na netu, zrovna se hrabe sněhem z Doubravice do Prahy a v D. neměl připojení k netu jinde, než u kamaráda. Jo a udělal moc pěkné logo! (I)

 19. (L) (L) (L) Jupí, jupí, jupí.
  Protože po ránu ještě stále do hospůdky nechodím, muselo to i dnes počkat na odpoledne (byla jsem bobovat se šesti dětma!:-O ). Ale jsem tuze moc spokojená. Je to tu čisté tulné, nové ubrusy a teplé večeře…. (&) hmmmmm, úplně cítím vůni domácí polévky.
  Krása.! (Y) Krapet mi sice bude trvat, než se zorientuju v diskusích,ale jde jen o zvyk.
  Hezký den!!! (*)

 20. Ještě k sobotě. Hlásím, že mě Matylda mohutně inspirovala, ale skoro až příliš. Zjistila jsem, že je toho více než 3 a půl tisíce slov, a to je na jeden příspěvek trochu moc. (Chtělo by to smajlík drbající se za uchem). Když jsem ale na to koukala, možná to rozseknu na dvě témata. Pak mám do budoucna pro naše rozšiřování obzorů v plánu napsat něco, co se mě týká i pracovně, ale to zatím nemám ani celé sesumírované v hlavě. Doufám, že jsem vás drobátko navnadila. Tak ještě chvíli vydržte, mám na na krku i jiné literární výplody, na které jsou dedlajny. (O) Prostě, s mými chabými silami se pokusím do této hospůdky něco přispět.

 21. Hezký den všem 🙂 jsem moc ráda, že se navzájem neztratíme a budeme se moci scházet dál, jen na trochu na jiné adrese! (Y) (U)

 22. Je tu opravdu hezky. (Y) (D) Datum je vybráno zapamatovatelné (já ho ovšem stejně zapomenu 🙁 ). Ještě se na něj podívám z numerologického hlediska. Jen se mnou budete muset chvíli vydržet, než se nabažím obrázků. (L) (I) (F) :-[ (G)

 23. Zdravím všechny !!!!

  Dede a Marku děkuji moc ! Prostředí je tady milé a hnedle jsem se zabydlela (Y) Není divu, když jsem zase mezi svými (L) Takže díky a budu se snažit už něco spáchat o Tonánkovi (&)

 24. zana :
  Honzo, vydrž. Jestli je to totéž, co měl synek, tak to je poměrně rychlý

  Hihi, Zano, jak jsi to myslela? Myslím, že jH je přesvědčen, že to je zatraceně rychlý! 😛 😀 😀 😀 (L)

 25. LENKA S :SYLVO, JACÍ TRHAČI? CO MÁŠ VLASTNĚ ZA RASU?

  LENKO, SYLVA MÁ FAKT TRHAČE, TRPASLIČÍ HLADKOSRSTÉ PINČE. A JSOU KOUZELNÍ!!!

 26. Tak si dovoluji dát najevo, že nejsem tak moc alternativně inteligentní, jak to zvonku vyzerá.Psala jsem adresu do všech chlívků, který jsem našla a jeden byl ten pravej. (Y)

 27. Krásný dobrý den všem. 🙂 Jsem moc ráda, že se přesun tak hezky zdařil. Přeju našemu Novému Zvířetníku do života je to NEJ!! (F) (L)

 28. zana :Dede, má dotaz: teď při zahájení jsou všechny články „nový“, ale jak se bude rozeznávat, kterej (který) je (jsou) dnešní a který včerejší?

  No zano – žeby podle datumu, který je vlevo vedle článku 😉 – do hlavy nee:-P

 29. Dede, má dotaz: teď při zahájení jsou všechny články „nový“, ale jak se bude rozeznávat, kterej (který) je (jsou) dnešní a který včerejší?

 30. Tak jsem tady taky – moc krásná hospoda, ta se vám, Dede a Marku, fakt povidla. Tak hlavně je obrázková 😉 – to mi kapku chybělo. A kolik dobrých lidí, co si štěstí nezávidí (citát z básničky Jana Čarka – chich – často používám).
  A chci poděkovat za bezva BTW – už mi chybělo. Jo – a datum je vybrané dobře, to si zapamatuju i já se svojí sklenkorózou. Tož na zdraví, ať se nám v té hospůdce dobře vede (D)

  1. YGO, vítám Tě mezi zdravými a živými. Včera jsem na Tebe moc myslela, jak jste dojeli (U)

 31. Tož jsem dorazil taky. Zdravím přítomné i procházející a držím palce Markovi i Dede. Mo cse jim to povedlo. (Y) Já chytil od svého tatíčka tu hnusnou virózu, se kterou skončil na JIP. Jemu už je jakž takž, zatímco já ještě ráno přemýšlel, jak si zašpuntovat pozadí, aby došel do práce. 😀 No, snad se to spraví.

    1. eši ono to nebude tím, že to přecházíš! Jestlipak jsi ty dva dny ležel v posteli, ha! (L)

     1. Na blbosti není čas. A to jsem ještě dnes dostal od MLP kartáč, že jsem jí ještě nepřilepil dálniční známku.

  1. Honzo vydržať! Já to jednou chytla na dovolené na Vysočině a tam tomu říkají čtyřiadvacetihodinovka. A fakt, je to hned pryč. Ale hodně pij, ať nejsi potom jako po výprasku (B)

   1. Jo, za dnešek jsem vypil už asi 4 litry (něco šlo ale ven vrchem. Divné je, že nemám vůbec hlad. Až ho budu mít, bude vše OK.

 32. Tak jsem dnes poprvé našla cestu na Náš Zvířetník a zrovna mě uvítal tak trefný článeček. Dede to vyjádřila přesně, změny v životě jsou a jsou potřeba… a člověk se často změnám brání a odkládá je, až se pak přes něj najednou převalí jako lavina.
  Tak jsem se rozhodla, že při příležitosti vzniku nového Zvířetníku udělám změnu, kterou už hodně dlouho odkládám a je spjatá právě se Zvířetníkem. Už dlouho si chci změnit nick, protože si mě všichni pletou s Luckou V. od Buffí smečky. Proto se oficiálně mění můj nick z Lucka na Lucíšek 🙂 Doufám, že si na to zvyknu já i ostatní diskutující 😛

  1. AHOJKY, NOVÝ LUCÍŠKU, MARNĚ SI TU HLAVU LÁMU A PŘEMÝŠLÍM, ALE NEVYMYSLÍM. KTERÁ Z NAŠICH LUCEK VLASTNĚ JSI? MÁM V TĚCH LUCKÁCH PELMEL, TAKŽE PROSÍM O UPŘESNĚNÍ, ABYCH NEBYLA ZAS MIIMOŇ. JASNĚ VÍM, ŽE PATRNĚ LUCKA V NEJSI, ALE KDO SE TEDY VLASTNĚ POD NOVÝM NICKEM SKRÝVÁ? NAŠE ZVÍŘETNÍKOVÁ VETEINÁŘKA NEBO ZAS JSEM VEDLE?DÍK ZA UPŘESNĚNÍ A NAVIGACI. ZDRAVÍM VŠECHNY PŘÍTOMNÉ A PÁDÍM ODHÁZET DNEŠNÍ SNĚHOVÉ NADĚLENÍ. NEOPIČÍM SE PO XERXOVÉ, ALE JE TO PRAVDA. SNĚŠŽIT V NAŠÍ ŘITI VESMÍRU PŘESTALO CCA PŘED HODINKOU.

   1. AHOJ LENKO, NA ZVÍŘETNÍKU JSEM VYSTUPOVALA POD NICKEM „LUCKA“ A MÁM KAVALÍRA MURPHYHO, KOCOURA BARNABÁŠE A NOVĚ I KAVALÍŘÍ ŠTĚŇÁTKO BODIEHO. A PSALA JSEM KROMĚ JINÉHO VETERINÁRNÍ ČLÁNKY. PROTOŽE LUCKA VAŇKOVÁ SI DALA NICK, KTERÝ SE JEN TÍM PÍSMENKEM V. („LUCKA V.“) LIŠIL OD MÉHO, ZAČALI SI NÁS ZVÍŘETNÍCI V DISKUZI PLÉST. TAK PROTO TA ZMĚNA…

    1. LUCÍŠKU, NĚJAK POVĚDOMĚ JSEM TUŠILA, ALE CHTĚLA JSEM JISTOTU, TAKŽE DÍKY ZA OBJASNĚNÍ. TEBE ZDRAVÍM, VŠŠCHNY TVOJE CHLUPATCE VELMI DLOUZE DRBU A TĚŠÍM SE, ŽE SE BRZY POTKÁME, I KDYŽ VÍM, ŽE NA VALENTÝNSKÉM PRAŽENÍ TO KVŮLI TVÉ SLUŽBĚ ZŘEJMĚ NEBUDE.

  2. Lucko, Lucíšku, co Bodie? Má se k světu? Jak budeš mít trošku čas,sím, sím, napiš o vaší velkosmečce!

 33. Milá Dede, milý Marku,
  děkuji za Náš zvířetník bez povinnosti registrace. Je krásný.
  V dobré společnosti je používání nicků báječná hra. Leč co má dělat člověk bez přezdívky, který nechce zůstat za bukem? Těžká práce. Netřesky jsou mi blízké svou schopností přežít i nepříznivé časy. 🙂 Robert Fulghum má jednu vyprávěnku o tom, jak se prarodiče chystali na příchod prvního dvojčete. Byvše mladí, nechtěli být bábou a dědkem. vznikly nové přezdívky. Volně parafrázuji závěr: dědeček a babička na vnoučata čas nemají, Frank a Dalila kdykoli. 🙂

 34. TECHNICKÝ DOTAZ
  Jsouc lama lamovatá, chodím na všechno přes google, protože jsem si ještě za tři měsíce neproštudovala ubuntu (zeťák mě oblažil linuxem) natolik, abych to uměla jinak. A Mr.G. mi na zadání Náš zvířetník nabídne ten na NP a pak všelijké jiné Zvířetníky a ten náš neé. Jak sem kromě odkazu na NP chodíte vy?

   1. Oblíbené nemám a jejich analogii zas nevím, kde bych našla. Podezřívám našeho domácího ajťáka, že mi vyndal Wokna, aby si tady udělal externí zálohu, protože tady má svůj zaheslovanej oddíl. Příručku o ubuntu ovšem, frajer, nedodal.

    1. Oblíbené by mohly být nazvány „Záložky“.

     Laikovi by mělo být celkem jedno, na jakém operačním systému funguje. Ty pro přístup na internet stejně používáš nějakou aplikaci – Firefox. Já používám stejnou i pod Windows. Podle mě je fuk, pod jakým systémem to jede.
     A Ububtu je narozdíl od Windows zadarmo, takže v domácím prostředí se dá jeho používáním slušně ušetřit.
     Osobně si myslím, že příručku k ubuntu nepotřebuješ, spíš k Firefoxu (jednotlivým aplikacím), ale pokud chceš něco k Ubuntu, najdeš to tady: http://wiki.ubuntu.cz/

  1. Baty, co zkusit přímo ve webovém prohlížeči napsat naszviretnik.net

   Předpokládám, že používáš Firefox. Pod barevnou linkou nahoře je menu File Edit … (nebo Soubor, Upravit …) a pod ní pár barevných tlačítek a bílý řádek (dlouhý), kde máš nejspíš napsané http://www.google.com
   tak misto toho http://www.google.com napis naszviretnik.net a stiskni Enter

   A jak Ti najede stránka, ulož si ji do Oblíbených (bookmarks) 😉

  2. Smečka zdraví Baty 🙂 Vstoupit bude nejlépe dveřmi – tedy přímo přes http adresu: naszviretnik-tečka-net. Strýčka Googla je možné vynechat. Krásný den, mňáááúúú!

   1. sssssftftftftssss! Jakmile klapnu na firefox,vyleze G. a ten mi tvrdi, že žádnej naszviretnik.net nexistuje, i když mu tvrdím něco jako dceruška našeho velesoudruha profesora, od tmářství držená daleno „tatí, č 🙁 ert neexistuje, já vím, ale v záchodě je!“ 🙁

  3. BATY, PORADILA TI UŽ RENÁTA, ALE JÁ TO UDĚLALA TAKY MAZANĚ. PROSTĚ JSEM SI OTEVŘELA NIOVÝ ZVÍŘETNÍK PODLE ODKAZU DEDE A UŽ MÁM OPSANOU ADRESU WEBU, TAKŽE TAM JEN VY´TUKÁM,CO SE PŘI OTEVŘENÍ ODKAZU OBJEVILO NAHOŘE, V OKÉNKU PRO WEBOVOU ADRESU. ULOŽIT SI NIOVÝ ZVÍŘETNÍK DO OBLÍBENÝCH NEDOVEDU, TAKŽE MOJE CESTA SEM JE SLOŽITĚJŠÍ. ZDRAVÍM A MÁVÁM DO BRNA ZE ZAPADANÉ BĚLÉ.

  4. MILÁ BATY, KDYŽ SE SEM PROBOJOBALA I TAKOVÝ PCBLBKA JAKO JSEM JÁ, TAK TO ZAS TAK SLOŽITÉ NEBUDE. ALE JÁ TEDY PŘIZNÁM, ŽE MÁM STÁLE STARÝ A OSVĚDČENÝ WINOUSE. AŽ BUDE NOVÉ PECKO( COŽ BUDE ZŘEJMĚ KVŮLI STÁŘÍ NAŠÍ MAŠINKY BRZY-MÁME JI UŽ 6 LET), ZAPLÁČU NAD ZMĚNOUA BUDE MI VELICE DLOUHO TRVAT, NEŽ SE MEZI VÁS PROBOJUJU. POKUD MÁŠ V DOSAHU SVOU MALOU SKÁLIČKU, POHLAĎ JI ZA MBNĚ, PROSÍM (U)

 35. Milí Ruščákovi, děkuji za Vaši neskutečnou práci pro zábavu a poučení nás ostatních (L)

  1. Ahoj Sylvo, tvoje kluci se mi při našem setkání potmě moc líbili, jak zvonili rolničkami 🙂

   1. Ahoj Matyldo,
    ty rolničky nejsou moje rozcapenost, ale naprostá nezbytnost. Oni ti moji trhači nejsou vidět za hroudou sněhu, v listí, za trsem trávy, za jiným psem a hlavně za lidmi s nákupními taškami. Pokud rolničky zvoní, klidně kráčím, pokud zmlknou, začnu řvát. :-O

    1. MILÁ SYLVO, CHTĚLA JSEM , ABY ROLNIČKU NOSIL I NÁŠ HOKINEK, ALE RODINA SE POSTAVILA JAKO PEVNÁ HRÁZ A VZEPŘELI SE MI. NAKONEC MŮJ OČNÍ PROBLÉM VYŘEŠIL MŮJ JIŘÍ A ŘEŠENÍ JE TO SKVĚLÉ. NAŠEMU JÓZEFČÍKOVI BYL NA OBOJEK (DNES UŽ NA KŠÍRKY) PŘIDĚLÁN KUS SILNĚJŠÍHO PLECHU, NA NĚMŽ JE VYRAŽENO EVIDENČNÍ ČÍSLO, POD NÍMŽE JE NA MĚSTSKÉM ÚŘADĚ ZAEVIDOVÁM. TEK KOUSEK KOVU SICE NEZŽNÍ TAK JASNĚ JAKO ROLNIČKA, ALE JE SLYŠET DOCELA DOBŘE TAKY. NEJHORŠÍ SITUACE VŠAK NA STANE VE CHVÍLI, KDYŽ HAF ZMIZNE , ALE STOJÍ A NEHÝBE SE. TO JSEM PAK TAKY NEPŘÍČETNÁ A ŘVU, JELŮIKOŽBIONTEN NÁŠ STAROUŠ ZAČAL HLUCHNOUT A HLUCHNE DOCELA RYCHLE. MÁ NÁROK, TÁHNE TOTIŽ UŽ NA 15. ROK.

      1. MÁM KRYSAŘÍKY MACÍNKA A JEHO SYNA RUPÍKA. JSOU K VIDĚNÍ NA NĚKTERÝCH FOTKÁCH Z LOSINKY-HLAVNĚ RUPÍK OBTĚŽUJÍCÍ BARUŠKU OD BUBU 😀 .

       1. Sylvo, musíš odpustit mé sklerotické paměti.Vždyť o těch dvou krysařících dobře vím a z Losinky si je pamatuju. Jen mi nějak nedošla souvislost se tvým jménem

       2. Jasně, taky mám nehynoucí vzpomínku na duo Trhačů. Byly jsme v koupelně na Losince my holky (Zuzky, já a Louk.A tu najednou srdceryvný křik Zuzky s kartáčkem v puse: „POMÓC MUŽSKÝ“ :-O Koukám ze sprchy, kdo chce ublížit Zuzce z hor a až po důkladném propátrání prostoru jsem objevila pány Trhače. 😀 Nehynoucí zážitek. (L) Moc je zdravím.

 36. Dede, MOC MOC MOC díky za nový Zvířetník!!! (L) Mě osobně by registrace problém nedělala, ale vadí mi z jiného důvodu – likviduje to náhodné přispivatele, takové ty kolemjdoucí, kteří sice netvoří hlavní celek, ale jsou příjemným kořením – rozšíří svým názorem obzor nás všech. Je to umělé vytvoření uzavřené skupiny – a to já nerada. A také nemám vůbec ráda registrace z principu – povinnosti… Takže ještě jednou veliké DÍKY! A hodně sil do budoucna – budou asi zapotřebí… PS: Už vás mám uložené v oblíbených 😉

 37. Dobrý den všichni, jen jsem nakoukla a teď se nějak nemůžu utrhnout. Jenže musím do roboty, ale jsem moc ráda, že tu budeme pokračovat, mooooc děkuju všem, kdo se o to zasloužili, a brzy sem zase nahlédnu

 38. Dede a Marku , díky za to, že jste a díky ještě větší za naši novou/staronovou hospůdku pro všechny štamgasty psí, kočičí, řehtající i plazivé!!! jste skvělí oba a celá naše smečka Vás zbožňuje! (L) (F) (*) tak ať nám tady všechno kvete a máme se pořád jako v naší staré hospodě…zdraví Eva + Kočičín (@) + (&) btw: skvostné smajlíky 🙂

 39. Vypadá to tady hezky! Dede, Marku, dobrá práce. (Y)
  Jsem sice zvědavá, jak se to tu „porve“ se stovkami komentářů pod článkem, ale to se časem uvidí.

  Díky za pozvání do milé hospůdky. Jsem ráda, že tu můžeme být 😀

  1. Jo, tak to jsme zvědaví také – proto ta zátěž ještě před patnáctým… Tohle se jinek než provozu nedá zjistit 🙂

 40. Změny znám hidně dobře, není to tak dávno, co jsem svůj život přestavěla od základů, stěhování je téměř moje vášeň (14 je celkem slušný výkon), takže se ráda přestěhuju na nový a moc pěkný Zvířetník. I když se moc často nevyskytuju v diskusích, věřte, že aspoň po čarodějnicku proletím a myslím na vás. jsem tu s vámi ráda.

  1. Samozřejmě, že hOdně.Jsem drobet spěchala. Dede, Marku jste šikulky a je tu útulno (L)

  2. AHOJKY, MYŠKO!! DOUFÁM, ŽE SE ZAS NEBUDEŠ NĚKAM STĚHOVAT A OBČAS SE TU ZJEVÍŠ. DRBU LINDUŠKU A TEBE I TVOU DCERKU VŘELE ZDRAVÍM.

   1. LENKO, TAJNĚ DOUFÁM,ŽE UŽ JSEM SE STĚHOVÁNÍM SKONČILA.14X A DOST!!!DĚKUJU ZA POZDRAVY A PODRBÁNÍ VYŘÍDÍM, JEN CO DORAZÍM DOMŮ. PŘEDEJ UCTIVÉ POMUCHLÁNÍ HOKINKOVI.

 41. AHÓÓJ, LIDIČKOVÉ!! ZKOUŠÍM TO POPRVÉ A DOUFÁM, ŽE SEM PROLEZU MYŠÍ DÍROU, AČKOLI MÁM ROZMĚRY SLOHOHROCHA. ZDRAVÍM A MÁVÁM VŠEM. HÁDEJTE, CO JE V NAŠEM MĚSTEČKU NOVÉHO. NEUHÁDNETE JISTĚ, TAKŽE PROZERADÍM. ZAS CELOU NOC A STÁLE FURTUM FIRT PŘECE SNĚŽÍ A CHUMELÍ!

 42. Tak jestlipak se mi to na druhý pokus podaří? Někdo halt musí bejt ten pomalejší 😉
  Snad to vyjde a poděkuju hospodskejm – po dlouhý tůře je vytopená hospůdka s príma společností k nezaplacení (Y)

 43. Přidávám se k velebení a díkům. Dede jsi skvělá! Marku – Sláva Ti! Ty jsi pašák! Piškumpré a krucajda! Zumpajda a hujaja! Zdar, zdar, zdar! Fakt Marku, jsi jednička!

 44. É, nedá mi to a místo abych dělala zač mě platí, nutká mě to nakukovat do nové útulné hospůdky (*) . A baví mě zkoušet nové obrázky (&) . A zrovna dnes jsem otočila kalendář a na tento týden je v něm citát Ray Bradburyho: „Skoč! Křídla roztáhneš cestou“ 🙂

  1. Juhůůůů – ten je opravdu moc krásný. Jám mám kalendáře s jinými citáty a na tento týden je taky krásný a na nás se hodící „Nikdo není moudrý, kdo není také statečný“ – Cicero. A my jsme moudří, protože se statečně odstřihujeme od pupečníkové šňury NP. (Y) (*)

  2. Já bych také měla dělat něco jiného, ale tohle se čte líp než ta smlouva. 😉 A ty obrázky 😛 Já vím, jako malá. (O)

  3. Tedy Louk 😀 velmi trefné a je to pravda!! Akorát že se tomu člověk zdráhá uvěřit. 😉 (L)

 45. Ahoj všichni, tak koukám, že už je tady celkem rušno – a támhle vzadu v koutku vidím dvě volné židle…
  Tak už si sedím – panečku, to je něco! Hospůdka maličká, ale krásně malovaná, v protějším rohu ještě pilný mladík dokončuje poslední úpravy. Ale už je tu plno báječných lidí se svými zvířecími kamarády, paní hostinská se otáčí jak na obrtlíku a stále nosí něco dobrého na zub, ó, tady se nám bude líbit! Komu? No já už tady sedím, na vedlejší židli se usídlil Macík, ale jen na chvíli, než se objeví Luzy s malou Emčou a Nykinkou…
  Vezmu-li v úvahu, jak dlouho vydržel Karlův most, protože zvolili správné datum stavby, tak mi z toho vychází, že naše hospůdka, otevřená krásného prvního dne v týdnu magického data, bude určitě dobře prosperovat a vydrží nám také hodně dlouho.
  Tak přeji nám všem, ať nás majitelé stále rádi vidí, ať mají dost sil a elánu k provozování, ať se pověst o báječné hospůdce roznese mezi všechny slušné lidi a ať přičiněním nás všech tohle báječné místo jenom kvete! (L)

 46. Sláva! A velikánská pochvala Dede a Markovi, ty stránky vypadají krásně (Y). Díky moc. Nám ostatním, i všem co se přidají – že, milý pudle Ivo – přeji v tento den s magicky souměrným datem, aby Nový Zvířetník rostl, vzkvétal a byl stále tou úžasnou vlídnou hospůdkou pro všechny lidi dobré vůle, o zvěři nemluvě. Na zdraví a na častá shledání, Zvířetníci (D) Mňáááúúúú!

 47. Moc a moc děkuji za otevření nové hospůdky. Dám si kafíčko a prohlédnu si interiér. Děkuji paní vedoucí Dede a šéfkuchaři Markovi. Vidím v menu lahodné smajlíky, hned si jeden přidám (Y). Nebo dva, doufám, že nemají hodně kalorií 🙂 (L)

 48. Když jsem četla o povinné registraci diskutujících, strašně mě to mrzelo, dokonce jsem uvažovala že se kvůli zvířetníku i zaregistruji, byť jsem převážně „mlčící čtoucí“. Takže jsem velmi ráda, že tento nový web to vyřešil za mne a zvířetník zůstane stále tím skvělým webem, bez ohledu na to na kterém serveru je umístěn.
  Díky a jen tak dál! (Y)

 49. Prosím, to tamto s Blesánkem patřilo pod Rpuť. Neumím to! Prosím, jak mám udělat odpověď pod konkrétní příspěvek? Mám momentální zavostalost a migrénu, tak prosím hodně polopatě! 😉 Kuju. 🙂 (L)

  1. zmáčkni reply…:) Nahoře vpravo nad původním příspěvkem, na který odpovídáš 🙂
   Tak ať tě hlava nebolí

   1. Jééé! Kuju! Zdá se, že jsem nejen momentálně zavostalá, jsem prostě bubec, no! 😉

    1. Když mě bolí hlava, tak taky nenajdu žádné reply 😛 Takže žádnéj bubec, prosím!

 50. Doufám, že Tě strejda Blesánek nosí všude jako koťátka a i jinak o Tebe pečuje, aby ses nám brzo navrátila v plné rputí zbroji. (L)

  1. Rputinko, vydrž, z tohohle se budeš lízat dlouho, tak zkus mít trpělivost. Ale jestli už vrtíš aspoň špičkou ocásku, tak je dobře! (L)

  2. Rputi, to jsem rád, že se vynacházíš, i když ve stavu ještě značně pomuchlaném. Ale kdo dokáže spustit pecko a klofnout do klávesnice, ten žije! Tak buď prosím trpělivý rekonvalescent (já vím, že je to na hlavu), a zatím tou špičkou ocásku vrť co njeméně. (L)

 51. Zkouším odeslat svůj první pozdrav na nový Náš Zvířetník. Přeji Našemu Zvířetníku no jeho života všechno nejlepší, hodně internetového zdraví, mnoho a mnoho krásných příspěvků, hodně vzájemných sekávání a vůbec všechno nej, nej, NEJ, NEJ, NEJ (Y) (L) (Y) (L)

 52. Jééé, tady je krásně! A Ti smajlíci! Hezcí, hodní a dokonce i kytička pro Rpuť a ostatní…
  Dole to po mě chce v příspěvku nějakou URL – ale já jí neznám, tak doufám, že se tam nějak doplní sama.
  Díky Dede a Marku, díky (K) – a virtuální pusu.

  1. Kašli na url i registraci… to je dnes přednastavená nabídka diskuze, prostě si toho nebudeme všímat, ju? 🙂

 53. RenataE :Tak máme zbrusu nové narozeniny ! Paní hostinské přeju hodně spokojených hostů, kteří nejen slupnou nějakou tu dobrotu , ale také sami přispějí ochutnávkou svého koláče(^).

 54. Milá Dede!
  Díky tobě i Markovi (F) nejen za nás „nové zvířetníky“ ale i za Míšu Neffovou.Určitě by si s náma dala uvítací grog. (L)

 55. Na zdraví nové hospůdce. (D) Děkuji Dede, Děkuji Marku. (L) Jsme šťastni, že vás máme. 🙂

 56. Trošku se zpožděním, ale o to víc radostně vítám Náš Zvířetník na svět a děkuju moc Dede (L) a Markovi (L) za tu neuvěřitelnou práci, kterou s ním měli.
  Kdyby to bylo v pohádce, museli by na kolébkou s novorozencem stát tři sudičky. Co by asi tak popřály NZ? Asi hodně hostů, kteří rádi jedí a pijí a mají s ostatními hosty dobrou vůli, pestrý jídelní i nápojový lístek a milou, laskavou i správňácky přísnou paní hostinskou.
  To třetí přání už je splněno, a ta další dvě jsou ku splnění na nás. Tož milí Zvířetníci i rodiče a přátelé Zvířetníků, chtě do toho! Hospůdka voní vyžehlenými ubrusy a chlebem v ošatce a místa je tu dost pro všechny, kdo si chtějí sednout.
  Dede, Marku a fšici! Díky! (L) (L) (L)

 57. Prosim, prosim, já jsem tu taky – sice skoro chcíplá, ale špičkou ocásku už dokážu zavrtět.
  (F)

  1. to je dobře, že je líp (*) Oblož se chlupáči a postupně se opravuj do plného provozu

  2. MILÁ RPUTI, JE DOBŘE, ŽE UŽ JSI MEZI NÁMI. PAMATUJU SE VELICŠ DOBŘE, JAK DLOUHO TRVALA TA MOJE SCÍPLOST. KDYŽ JSEM SE PO TŘECH MĚSÍCÍCH NEDOBROVOLNÉHO DOMÁCÍHO VĚZENÍ VYDALA JEDNOHO SLUNNÉHO, RELATIVNĚ TEPLÉHO, JELIKOŽ MARAZUPROSTÉHO, BEZVĚTRNÉHO DNE PRVNĚ A NA MALOU CHVILKU VYDALA VEN, CELÁNJSEM SE ZACHUMLALA A ZABALILA DO ŠÁLY. VÝSLEDEK BYL ZCEL NEOČEKÁVANÝ A DOCELA KATASTROFÁLNÍ . PŘES VEŠKETRÁMÁ OPATŘENÍ, JSEM SKONČILA ZAS NA ANTIBIOTIKÁCH, JELIKOŽ JSEM SI TOU KRÁTKOU PROCHÁZKOU NA SLUNÍČKU UHNALA ZÁNĚT PRŮDUŠEK. NO, Z TOHO VŠEHO JSEM SE ORAVDU A BEZEZ ZBYTKU ZDRAVOTNĚ POSBÍRALA SKORO AŽ ZA JEDEN CELÝ ROK. NETUŠÍM SICE, CO PŘESNĚ BYLO TOBĚ, ALE DEJ POZOR A NIC NEPŘEHÁNĚJ.

  3. Asi jsem mimoň, zase, ale copak se stalo? :-O Rozhodně držím palce a posílám pohlazení i kocouří! (L) A kytičku, ať je líp!!!! (F)

   1. KAROLÍNKOÍ, NĚKDY V DOBĚ, KDY TI SCÍPLO PECKO, HLÁSILA RPUŤ, ŽE SE O NI POKUSILA JAJKÁSI HNUSNÁ VIROTICKÁ POTVORA. VÍM, ŽE SKONČILA AŽ VE ŠPITÁLE, JELIKOŽ SE PO NÁVRATU ZE ŠPITÁLU STRUČNĚ OHLÁSILA. VÍC BY TI AL MĚLA SDĚLIT RPUŤ SAMA. TÍMTO TĚ ZDRAVÍMA MÁVÁM DO RPUTÍHO A BLESANÍHO DOUPÁTKY. RPUTI, BOJUJ, ALE OPTARNĚ .

    1. Díky za vysvětlení!!!! Moc držím (Y) , tyhle věci jsou úporné a dlouhotrvající 🙁 já už pokašlávám a posmrkávám od vánoc, kdy jsem přijela do -17°, v noci bylo až -25° a já vybalovala věci na vánoce v -10°, co byly v síni po otevření chalupy! 🙁 Bude líp, moc na Tebe myslím! (@)

 58. Tak jsem oficiálně na Našem Zvířetníku. Nakukovala jsem už minulý týden, ale bylo nás zde málo, velmi málo.(Ještě jednou, vřelé díky, Marku a Dede)! Dnes hospůdka ožívá. Slyším hlasy, šoupání židlí, cinkot sklenic. Hlasy známé (ahóóój Zvířetníci z NP i skoro známé (ahóóój balíku z Plzně, vítám Tě mezi nás). Věřím, že sem zaskočí na kus řeči i další slušní lidé z NP.
  Také jsem chodila na NP asi tak od roku 1997. Pamatuji ještě Zvířetník paní Míši Neffové. Povídání Bárta jsem dokonce tiskla a nosila mému tatínkovi do nemocnice, kde jsme se smáli a diskutovali i s jeho spolupacienty. Byla jsem vděčná panu Neffovi, že jsem mohla jeho prostřednictvím krátit tatínkovi časté pobyty v nemocnici. Mám Neviditelného psa spojeného s posledními chvílemi strávenými s mým tátou. Dík za ně. Ale jak dnes píše Dede, něco končí a něco nového začíná. Věřím, že nám bude i tady všem dobře a těším se na další chvíle strávenými s Vámi se všemi. Takže zvedám pomyslnou číši a NA ZDRAVÍ nás všech! (D)

 59. Díky DeDe! Náš Zvířetník bude výborný a daleko lepší, než pod Psem a Lidovkami! Já bych tu pupeční šňůru ustřihl hned a byl by pokoj, ale vy jistě víte, proč je to tak, jak to je. Na Psa jsem napsal dostatečně peprný komentář s vlastním názorem na bezpochyby komunistické jednání, jak Neviditelného Psa, tak Lidovek! Nenapsal jsem jediné sprosté slovo. Jen jsem zbil zloděje lušňou ze žebřiňáku přes kocoura, jak sraříček Pagáč v povídkách Slovácko sa nesúdi. Ještě jednou vám děkuji a přeji mnoho úspěchů a dlouhý život Našemu Zvířetníku, aby přežil jak Neviditelného Psa, tak Lidovky, tak i současnou podivnou a neživotaschopnou demokracii!

  1. Omlouvám se a opravuji pikantní chybu, špatně vidím, písmenka jsou malá. Staříček je správně a věřte mi, nebylo to úmyslné. Chyby vidím až po zveřejnění!

  2. PeRi, hi, hi, já jsem si toho ani nevšimla, až nyní. On ten staříček tam tak patří, že jsem ho tak i přečetla 😀

 60. No, ještě se budeme muset naučit pracovat s diskusí, ale to se poddá. Jste úžasní.
  OT. štěňata rostou, ještě to Ája stačí ukrmit sama. Sice jsme koupili mléko pro štěňata (podle ceny bych řekla, že snad museli dojit fenu psa Baskervilského), ale ještě jsme ho nemuseli použít.
  To jen tak na okraj, abychom si hospůdku zabydleli stejnými zprávami.

  1. Evo, tedy ti vaši černí lumpíci se mají k světu (L). Budeš-li za čas padat únavou z opatrování, víš kde najdeš podpůrná rámě:-)

  2. abych se naučila chovat v nové hopsodě – moooc hlazeníčka pro všechny černoušky (&) (&) (nene, dvanáct jich ťukat nebudu 😀 )

   1. Ještě ne, bylo jim teprve 10 dní. Ale zkoušejí se postavit na nožičky. Ještě je moc neposlouchají. Lezou po sobě, měli jsme nízké prkno na vchodu do bedny a už jeden málem vypadl. Museli jsme zvyšovat zábranu

 61. Tak jsem také vlezla do nové zvířetnické hospůdky a je tu krásně útulno,skvělá práce, děkuji a přeji hospůdce, ať je tu stále narváno, pohoda, dobrá nálada (C) (^) (D) (8).

 62. Milá Dede, to je nádhera, co jste s Markem v tak krátké době zvládli (Y) Patří vám oběma velikánský dík (L)

 63. Dobré ráno v nové hospůdce (L) Smím grog, paní hospodská? Furt mě ňák bolí v krku… Už jsem nakoukla včera a moc jsem se potěšila, že to tu vypadá dobře (F)

 64. Tak všechno nejlepší, milý Zvířetníku! Ač ne příliš letitá (i když dvacetiletá slečna by se nad mým názorem asi zasmála), vyskytuji se na internetu a potažmo na NP a Zvířetníku hóóódně dlouho. Někdy mám pocit, že jsem prehistorické zvířátko, tolik si toho na netu pamatuji. Míšu, Bárta, Kardiaka a ostatní, co už tak dlouho s námi nejsou a já mám přitom pocit, že tady byli nejpozději včera. I když se mohu registrovat pod svým jménem, tak se mi zježila srst poté, co jsem zjistila, že to udělat MUSÍM! Nicméně jsem byla rozhodnutá to udělat, abych se mohla se Zvířetníky setkávat a komunikovat nadále, i když se spíš řadím mezi zabukisty. Jsem moc ráda, že naše všemocná Dede to takhle krásně vyřešila a mocmoc jí za to děkuji.

 65. Dobré ránko vespolek 🙂 . Věřím, že je pro nás šťastné. Milá Dede a Marku – veliké díky!!! (L)
  Ehm, ono vážně někdy neuškodí, když je pohodlný jedinec vyhozen životaběhem na mráz 😉

 66. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 . Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (L)

 67. Zdravím- a pár slov : Osobně vzhledem ke zkušenostem z doby minulé jsem mimořádně zklamán z postupu na NP, i když mám výhrady k „výblitkům“ duševně chorých jedinců v diskuzích jinde. Zvířetník byl jedním z mála, kde jsem se prezentoval pod svým jménem . Po podmínkách, stanovených Mafrou- zejména okolo možného zneužití dat, jsem zpět, skoro v dobách normalizace. Zároveń vím, že data o komkoliv se dají získat jinak, ale takhle okatě, to je ostuda a políček do tváře všem slušným lidem. Nedá mi to, právě jsem dočetl „diplomatickou reeakci“ V.N a J.V. na NP. Sakra, musel jsem so toho zklamání dožít, i v hospůdce, kam chodí z 99,99% slušňáci? Díky Dede, i ostatním, co se na nové hospůdce podílejí !

  1. Máte pravdu, Kadlusi – na NP to nedávno napsal jeden diskutující tak, že bych to mohl podepsat: registrovat se nebudu, protože
   1) nepřeji si být obtěžován marketingovými nápady Mafry a jejích holdingových partnerů, které navíc ani neznám.
   2)nehodlám usnadňovat práci případným Bretschneiderům při dohledávání lidí s „politicky nevhodnými“ názory
   3) používání nicku je svého druhu hra, stejně jako celé internetové prostředí. Rád bych v té hře pokračoval. Škoda Psa, ale jak už tu řekli mnozí – nebýt toho registračního nesmyslu, něco nového a plného nadějí by nezačalo. Tak ať je to šťastné (D)

  2. Ten úvodník je vysloveně hnusný. (N) Kdyby chtěli vyčistit diskusi, stačila registrace mailem a třeba za 5 sprosťáren měsíční distanc. Zvášť u Astona mě to mrzí, mám dojem, že to jde proti všemu, za co kdysi bojoval.

 68. Dobré ráno.Děkuji za otevření Našeho zvířetníku a věřím,že naplní naše očekávání a bude tak možnost se i nadále setkávat.
  Na stránce jsem načla Registraci,jak na ni?

 69. Dede, diky za tuhle snahu. (Y) (Y) Neuveritelne, co jde v kratke dobe dokazat. Uz se tesim.

 70. Můžu sem občas taky něco naštěkat? Jsem pudl Ivo, majitel Petra Vilety, balíka z Plzně.

   1. Nemůžu nic slíbit, ale možná bych mohl sehnat nějakého technického pomocníka z řad České pirátské strany, že by vám pomohl s nastavením atd. Zdarma, samozřejmě, jen výměnou za nějakou zmínku o ČPS. A také se mi povedlo se stát bloggerem na Aktualne.cz a chystám článek právě o registracích na Lidovkách a NP a odchodu některých autorů, tak se tam o vašem serveru také zmíním.

    1. Díky za zmínku 🙂 Pokud jde o piráty, tak se prokousáváme… Jsem ráda, že vím, kam případně volat o pomoc (Y)

   2. PUDLÍKU . ŘEKNI PÁNÍČKOVI, ABYSTE ŠTĚKALI, SEČ VÁM SÍLY STAČÍ. IVO, VEZMI PÁNÍČKA S CELOU SMEČKOU A DORAŽTE NA NA ZVÍŘETNICKÉ SETKÁNÍ U MÁCHÁČE . TAM BUDE PSÍCH I LIDSKÝCH KÁMOŠŮ I KÁMOŠEK CELÁ HROMADA.

   3. Dede, naše drahá královničko, nenapadlo mě to hned – ale pokud bude třeba nějaké IT spolupráce, není nic snažšího, než se zmínit doma v Kočičíně – jen písni! (@)

 71. Tak máme zbrusu nové narozeniny (D) ! Paní hostinské přeju hodně spokojených hostů, kteří nejen slupnou nějakou tu dobrotu (C) , ale také sami přispějí ochutnávkou svého koláče(^).

  1. Děkujeme, řekla bych, že jsme tak pěkně vykročili 🙂 Teď ještě zvládnout ty ostatní kroky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN