PSI: Poslední buldočí hlásání

Milí Zvířetníci, nepíše se mi lehko, leč vzhledem k tomu, že osud šviháka lázeňského je bezprostředně spjatý s vámi všemi a se Zvířetníkem jako takovým, nezbývá mi, než se s vámi podělit o následující zprávu. V pátek 6. 7. 2012 Pedro přešel za Duhový most.

 

 

Ještě v době Podmitrova byl ve své vrcholné životní kondici, užíval si života naplno, proháněl velké psí holky a svižně vybíhal schody nahoru i dolů, což byl vzhledem k vrozenému hendikepu obdivuhodný výkon. V červnu se však jeho pohyb nenadále zhoršil, darmo jsme pátrali po příčině. Klidový režim pomohl a buldok se pomalu vracel na „své“, když došlo k dalšímu zlomu.

 

 

To už bylo zřejmé, že se jedná o druhou vlnu mozkové mrtvice, s ochrnutím celé půlky těla. Jak se odmala statečně pral se svým postižením a nenechal se připravit o radost ze života, tento nápor byl nad jeho síly. A mně nezbylo než dostát zavazujícímu slibu, který dáváme každý z nás, kdo si pořizujeme zvířecího společníka. Nebudu kvůli vlastnímu sobectví prodlužovat utrpení tvé… by mělo být prvním zákonem Desatera každého lidsko-zvířecího vztahu.

Jistě si vybavíte Pedrův ztížený vstup do života a jeho neuvěřitelnou houževnatost, vytrvalost a nezlomný optimistický elán. Byly mu darovány necelé čtyři roky, ale dokázal je využít na plné pecky, s radostí a humorem, které rozdával při každé příležitosti.

Odešel za vyzvánění poledních zvonů, jako vítěz… Díky, Done Pedro z Netopýrů. Adiós, amigo.

Louk

 

Ps: Moji milí, Péďa už si spokojeně metelí po měkké trávě za Duhou a pozdravuje všechny kamarády, kteří nás předešli. Samozřejmě je po něm smutné prázdno, ale to se časem zaplní a vzpomínky na hezké společné chvíle (a že jich bylo požehnaně) zůstávají. Vždyť tyto bolavé daně dobře zná každý z nás. A přece se točí… Tedy stojí za to daně zaplatit, jsem chtěla říct.

 

Aktualizováno: 7.7.2012 — 20:43

86 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Až dnes čteme s Luckou tu smutnou zprávu…
  Brouček Pedroník nám bude moc chybět – milý, přátelský a úžasně společenský tvoreček s báječnou paničkou… (rose1)

 2. Louk – (u) je mi to moc líto, za Pedra veliký dík – nejen tehdy, ale i teď jsi ho nenechala trápit. Věřím, že za most vtrhnul se vším svým elánem a roztočil tam obří mejdan.

 3. jéjé, já jsem všimla až teď….včera jsem tu byla jen na skok….

  moje milá Louk, je mi to upřímně líto a věřím, že CD se už rozmýšlí jak volné místečko zaplnit….zas bude (h)

 4. Louk, je mi to moc líto, že Pedroník už není tady s námi. Setkala jsem se s ním jen párkrát, ale bude mi chybět moc, byl to nezapomenutelný pejsek, kéž bychom si uměli život užívat tak jako on, dokud to jde. Ze smutku po něm jsem se pustila do prohlížení fotek a článků o něm a vaší smečce a nakonec jsem zase mohla usmívat, věřím, že i tobě vzpomínky pomůžou překonat ztrátu. (hug)
  Pedroníku, pozdravuj naše blízké za duhou a počkej tam na nás. (u)

 5. Vždycky jsem si říkal, jak jsem rád, že jsem měl tu čest setkat se s někým, kdo už tady není. Měl jsem tu čest setkat se s Pedrem! (u)

 6. Pedroušku, milovala jsem tě a tvé uši obzvláště.
  Kéž tam za mostem najdeš kometu přesně podle svého gusta.

 7. Jejda, náš domácí oblíbenec (vždycky, když byly nové fotky, tak jsme se nad ním hromadně rozněžňovali, nejvíc MLP, ten si ho zamiloval), to je mi moc líto. No, snad je mu líp, ale bude nám moc chybět.

 8. Jsem ráda, že se mi dostalo té cti poznat na Podmitrove Pedrýska osobně (inlove) Úžasný Malý velký pes! Louk – upřímnou soustrast :* Věřím v nebe, takže jistě řádí jak černá ruka :))

 9. Pokaždé je to hrozně smutné a pokaždé to bolí. Z vlastní zkušenosti vím, že nejméně to bolí když toho kamaráda nenecháme trápit. Milý rytíři, pozdrav tam mé medvídky a řekni jim, že na ně stále myslíme s láskou a vděkem za ta krásná společně ztrávená léta

  1. Já nebyla několik dnů na netu, tak jsem si zprávu přečetla až pozdě v noci. Tak jsem vzpomínala. Buldočík měl do života příšerně rozdané karty. Na druhou misku vah dostal nejskvělejší paničku, která ho nelitovala, ale dokázala s těmi kartami hrát a vyhrát. Pochopila jsem, že to takhle mělo být. A Pedro rozdával štěstí. Neumím to moc popsat slovy, ale když se podíváte na tuhle fotku a pak hned tu následující, tak nic psát nemusím.
   http://zdenabp.rajce.idnes.cz/JIZERKY/#P1060752.JPG

 10. Ne a ne a ne! Netopýrek krásnej!

  Louk, polykám slzy, ale jsem ráda, že přes ten Duhový most neběžel dlouho. Rozhodli jste správně.

 11. Louk,je mi to líto. Ale měl s tebou báječný život.Na tebe určitě někde čeká další psí čenich – třeba i splácnutý.

 12. Louk, já se dostala na net dneska.. a tak tě na dálku objímám a mávám Péďovi za Duhu…možná se tam prohání s mým Šarikem … (hug)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN