PSI: Šarik

Příteli můj, už 5 let jsem tu sama. Nemám s kým se courat po nocích, v lese se sama bojím, u vody jsem nebyla právě těch 5 let. Odešel jsi z mého života a nechal jsi mě tu v slzách a samotnou. Prý každá bolest a ztráta časem přebolí. Není to pravda. Chybíš mi pořád.

 

Nikdy jsem nikoho tak neprosila, aby neodcházel, pro nikoho nevyplakala tolik slz. Nikdo mi nikdy tak nechyběl, jako Ty…. A nikdy jsem Tě nepřestala milovat. Ještě teď Ti podvědomě občas dělám místo vedle sebe, když usínám. Chybí mi Tvoje teplo a vůně. Tvoje zpívání, Tvé chápání mého smutku. Tvá radost i nádherný úsměv. Stýská se mi po našich lumpárnách.

Neberte mi ho! Křičela jsem s bolestí, co mi rvala srdce na kusy. A nabízela 10 let života za jedinej den s Tebou. Asi to bylo málo… Neodcházej, dejchej, prosím Tě dejchej…. Nenechávej mě tady! Vezmi mě sebou! Vrať se mi! Prosím Tě,vrať se mi… 

A pak jen pláč, sténání, šílená bolest, bezvládné tělo v náručí. Nádherný čokoládový oči, ve kterých už nebyla ani jedna jiskřička, oči, co se přestaly smát. Držela jsem Tě celou noc, slzy mi dávno vyschly. Nevím, kdy přesně se dostavila apatie, která obalila bolest a nařídila rozumu, že jsou věci, které se musí udělat.

A jestli existují křížové cesty bezvěrců, já si ji prošla. Nesla jsem tě po ní v náručí a nevím, kde jsem k tomu vzala sílu. Na jejím konci byl hrob, uložila jsem Tě do něj ve Tvojí nejoblíbenější poloze, vypadal jsi, jako bys jen spal. Pod hlavou jsi měl svoji oblíbenou deku, kterou jsem Tě i přikryla, tvoje miska byla naplněna a hračky vyrovnány tak, jak sis je rovnával. Zasypat jsem Tě neměla odvahu ani sílu.

Tohoto nelehkého úkolu se ujal hrobník. Podle počtu hrobů by se dalo říct, že ho jen tak něco nerozhází. Brečel se mnou a jemně na Tvoje tělo pokládal písek a hlínu. Seděli jsme u čerstvě navršeného hrobu a v tu chvíli to byl jedinej člověk, co chápal moji bolest a rozuměl mým slzám.

A další byli na veterině. Tam pro Tebe plakali oba Tví vetové a zapálili Ti svíčku.

Návraty do prázdnýho bytu byly strašný. Nikdo se mi nepletl pod nohy, nepřinesl mi dárek, nevítal mne a nechtěl jít ven. Nebrumlal a neobjímal mne. Noci byly ještě horší. Horký slzy a bolest pronikající až do morku kostí. Všechno ve mně křičelo, řvalo, prosilo, obviňovalo, slibovalo, nenávidělo. Až k ránu mi někdo milosrdně popřával hodinu spánku.

Chodila jsem jak tělo bez duše. Do paměti se mi vrývala nesmazatelná obvinění mojí matky, že pro ně tolik vyvádět nebudu. Potřebovala jsem se někomu vybrečet, k někomu se schoulit v té trýznivé bolesti. Nikdo tu nebyl. 

A když jsem za další 2 roky na vánoce rozlomila vanilkovej rohlíček a upustila ho na zem s vědomím, že si rád vezmeš, sbírala jsem ho po chvíli se slzama v očích. Tu noc jsem s Tebou vedla velice vážný dálkový hovor. Prosila jsem Tě, ať mi někoho pošleš, abych nebyla sama.

Trvalo Ti to, ale vybral jsi dobře. Jednoho dne, následujícího roku, se v mém životě objevil Dan a další rok jedno malý mourovatý kotě, který pro svoji bojovnost bylo pojmenováno Pitipačka a říkáme mu Pitina. A když začala aportovat a používat některá Tvoje gesta, když se ke mně každou noc přitulí a já si zabořím do jejího kožíšku obličej, vím, kdo v tom má drápy.

Šariku, Šarísku, mimi moje chlupatý… děkuju Ti za těch 15 let lásky a partnerství. Dal jsi mi v životě víc, než mi dokázali dát mí nejbližší. Naučil jsi mne spoustu věcí, a i když jsi za Duhou, jsi stále se mnou, v mém srdci.

Dnes 7. 6. 2011, je tomu 5 let, co jsi přešel po Duhovém mostě a moje láska k Tobě se nezměnila.

A já jen o vztahu nás dvou chtěla říct lidem, které jsem před 5.lety neznala. Lidem, co tomu mému vyprávění budou rozumět …

 

Sharka.68

 

 

 

 

Aktualizováno: 4.6.2011 — 22:05

189 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pingback: Managed Hosting
 2. Pingback: help paying rent
 3. Pingback: pickyourshoes
 4. Pingback: Wagi
 5. Pingback: chase online logon
 6. Pingback: VCMC
 7. Pingback: Sakz
 8. Pingback: Spolka w Anglii
 9. Pingback: stock gift
 10. Pingback: JustFab Shoes
 11. Pingback: regcure pro
 12. Pingback: make a website
 13. Pingback: football betting
 14. Pingback: phen375
 15. Pingback: free traffic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN