PORTRÉT: Zuzanka

Tak vám už hrozně dlouho čekám, že mi moje maminka napíše portrét (dluží ho čtyři roky!!), a představte si, ona mi teď řekla, že si ho prý musím napsat sama. No a protože já se s tím tak dlouho nemažu, tady teda je.

Jmenuji se: Zuzanka

Narodila jsem se: to nevím, ale našli mě spolu se sourozenci plavat zavřené v krabici ve Smutným potoce v Bechyni a tam se mě ujala tetička Rpuť.

Doma na mě volají: Zuzu, Zuzuláku, Zezuláku, Zuziku, Zuzice, Zuzulienko, taky beruško, bejunto (oni jsou totiž divný a dost na mě šišlaj – maminka přitom říká, že na vlastní dítě nešišlala, až na kočičku ano), pusinko, pusičko, čumáčku, potom chlupatice, opicechlupatá, malákočka, mojamoja (resp. nááááááša) a dál různě podle nálady a situace. Jo a ještě mi taky někdy říkají straka, protože si vždycky chytnu hozenou hračku (třeba myšičku nebo kroužek) do tlamičky a šup s ní do našeho stanu, kde si ji hezky schovám – a taky jiné věci si tam občas nosím, chicht. A poslední dobou ještě Suseela, ale to už teda vůbec nevím, co má být.

K žrádlu dostávám: kapsičky, ale maminka říká, že jsem dost vybíravá, jím jenom jednu značku a ona se prý děsí toho dne, kdy ji přestanou vyrábět, k ostatním jen přičichnu, zatřepu pacičkou a jdu pryč. No a před spaním granulky (ségra prý je dřív měla nasypaný celý den a šla si právě chrupnout vždy jen na noc, ale co jsem přišla já, tak od ničeho neodejde, dokud tam něco je, tak to tak zůstávat nemůže – jako bych já, vybíravka, chtěla jí, popelnici, něco sníst, pche!), ale u těch nejsem vybíravá a hezky papkám všechny.

Ale já mám mnohem raději: všechno z mlíka – samotné (i kravské, nic mi potíž nedělá), jogurt, tvaroh, smetanu, sýry tvrdé i mazací, potom různé kočičí mlsky, vitaminové bonbonky, jo a taky teda občas dostaneme kapsičku nebo konzervičku Shiny Cat nebo teď Cosma Thai, ale to se u nás nebere jako normální kapsa, prý je to „hříšně dobré nic za spoustu peněz“ a maminku by to zruinovalo, tak to dostáváme jen občas jako mlsek. No a snad nejvíc kočičí tyčinky, ty prostě miluju a s Nýnou se na tom perfektně shodneme.

Oblíbená činnost (hračka, hra): když jsem byla menší, tak jsem si hrála skoro se vším, vydržela jsem hopsat a honit se za čímkoli dlouhé minuty a potom jenom upadnout do spánku. Teď už jsem větší, tak si tolik nehraju, ale když mě to popadne, lítám jako poděs. A taky jsem kočka aportovací, nosím hračku mamince zpátky a ona musí házet, ostatně vůbec si nejraději hraju s někým, sama je to přece jen nůďo. Na to je nejlepší takový ten plastový kroužek co je pod víčkem pet lahví, nebo ještě lépe šumivých tablet, protože ten je větší – maminka říká, že to je „luxusní kroužek“.

No ale pak taky máme „luxusní myš“, já vcelku nemusím žádný velký myše, mám ráda ty maličký, nejlevnější (kam na mě s různými drahými výmysly) a některý z nich mají barevný péřový ocásek, no a to jsou ty luxusní. A taky si hezky umím hrát s balónkem, nejraději zase ty maličké, molitanové (ale taky pingpongáč je fajn) – prostě musí to být malé a lehounké, aby to dobře lítalo, a já s ním pak umím krásně driblovat mezi předníma tlapkama, maminka říká, že techniku by mi mohli závidět i naši hokejisti!

A co miluju asi nejvíc, to je laserové ukazovátko, poznám už ten zvuk, jak to malilinko cvakne, když to maminka stiskne – a hned kroutím hlavičkou a pleštím oči po zemi, kde že je ta červená tečka, co se tak báječně honí. Máme i nějaký videa, např. http://www.youtube.com/watch?v=STOxTUslzM8 a určitě si nenechte ujít http://www.youtube.com/watch?v=h2-O-tIi_14 .

Já a moji lidičkové žijeme: V Praze, ale už jsem vystřídala za život bydlení čtyři. Heč! Jsem kočka světoběžná (ale psssst, mně se to vlastně moc nelíbí).

A nejzajímavější na mě je: Vám to ještě nestačí? Jsem přece kočka krásná, se světle želvovinovým mouratým kožíškem a velikýma zelenýma očima (prý koukám jako sůvička). A taky mazlivá (video http://www.youtube.com/watch?v=SWWPWoBRcKU ), moc ráda zalehnu svoji maminku, šlapu po ní mléčný krok a vrním a taky se chci „lííííííbat“, neboli olizuju ji, ona se totiž sama pořádně olízat neumí. No a k tomu všemu myslím není co víc dodávat – jsem to zkrátka já.

Jak jsme se našli: to byl docela dlouhý a pohnutý příběh. Mojí mamince zemřela moje kočičí předchůdkyně Zuzanka (toho jména první) a ona byla moc moc smutná, ale potom už trochu začala koukat na netu po různých kočičkách, protože cítila, že má v srdci ještě hodně lásky, kterou by mohla někomu dát, a tehdy narazila na povídání o Plaváčcích (http://www.kocky-online.cz/clanky/plavacci), tehdy ještě na kočky-online (vyšlo i tady na Zvířetníku, ale ten ona tehdy ještě neznala, my jsme se sem potom vlastně dostaly společně).

Moc ji to chytilo za srdíčko a pořád se k nám čtyřem koťátkům vracela a už začínala být nalomená – potom se ještě zapojila do diskuse pod tím článkem (http://www.kocky-online.cz/jportal/komentar.phtml?op=view&parent=0&id=1169&cid=21735#21735) a tam na ni lidé mluvili a potom najednou zjistila, že ano, že už je připravená dát domov další kočičce a jela na kotěcí námluvy k tetičce Rputi do Bechyně (mojí „mezimamince“). Tam se jí hned po příchodu mihlo před očima probíhající maličké béžové koťátko, ona jen vydechla. „Ta je krásná!“ a bylo vymalováno, byly jsme namluvený a mohlo se jet domů. A taky se jelo a od té doby jsme pořád spolu.

Čím se mohu pochlubit: jsem moc hodná kočička (i když si taky umím zařádit), moje mezimaminka měla pravdu, když o mně napsala, že jsem „hodná kočička se zlatým srdíčkem“.

Můj člověk je: Beda

Další fotky zde:

https://picasaweb.google.com/MedvidekBeda/DruhZuzanka#

http://meda-beda.rajce.net/fotky_-_portret_Zuzanka

Aktualizováno: 6.5.2011 — 13:58

206 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Bedo, Zuzanka je krásná kočenka a nejen ona.ČLÁNEK I DISKUZI JSEM PŘEČETLA A ZDRAVÍM. VIDEA NA MÉM KOMPU VŠAK NEFUNGUJÍ JAK MAJÍ, TAKŽE MÁM SMŮLU.
  NYNÍ JEDNO OT PEO VŠECHNY, KDO SE NEMOHOU DOČKAT LÉTA I S VEDRY. DNES, ZŘEJMĚ NAD RÁNEM K NÁM DO JIHOZÁPADNÍCH ČECH SKUTEČNĚ DORAZILI RORÝSI, TAKŽE UŽ MÁM DOMA OPĚT TYPICKY PÍSKAJÍCÍ WC A KOUPELNU. LETOS TO VŠAK UŽ BUDOU JISTOJISTĚ POSLDENÍ RORÝSČATA, KTERÁ SE V HNÍZNĚ VE VĚTRACÍCH PRŮDUŠÍCH VYLÍHLA A VYROSTLA. V LÉTĚ MAJÍ NÁŠ DŮM ZATEPLIT. BOHUŽEL ŽÁDNÝ PROJEKTANT S TAK HOJNÝM VÝSKYTEM A HNÍZDĚNÍM RORÝSÍ POPULACE NEPOČÍTAL A NEPOČÍTÁ. BUDE MI PO TĚCHLE TYPICKÝCH RORÝSÍCH PROJEVECH ZOUFALE TESKNO . BYT ZAS BUDEME MÍT PLNÝ OTRAVNÝCH MUCH, JEŽ VĚRNĚ PROVÁZEJÍ STÁDA KRAV, KTERÁ SE PASOU KOUSEK ZA HUMNY. . UŽ MI TAKY NIKDO NEBUDE PISKLAVĚ LÁT A SPÍLAT, KDYKOLI SI NA VKLASTNÍM WC BĚHEM NOCI ROZSVÍTÍM. TOHLE JE DOUFÁM POUHÝ RORÝSÍ PŘEDVOJ, JELIKOŽ HEJNÍČKO JE VELMI NEPOČETNÉ.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) – Co se tvářej tak spokojeně, Kohn?
  – Právě jsem výhodně pojistil celej majetek na deset milionu korun proti požáru, vyloupení a krupobití!!!
  – Meingott, Kohn – to je užasná věc – ale řeknou mi,
  jak chtěj udělat to krupobití? .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Krásné, plné sluníčka a pohody :D Snad ta nej, je hned první. Jak ani jeden protagonista neubližuje té dece (rofl)

   1. no jistě že je deka prázdná… to totiž je Bety deka, ale mlaďaska Vilíkovi zapomněla jeho přivézt. Takže jsem na Betku houkla, ať tam neleze – no a mlaďoch ji bojkotoval, neboť se na ní nedají trhat (a pojídat) sedmikrásky, jetel a pampelišky. Stejně tam potom byli oba…

  2. Stejně nechápu, proč musí být zakázané – malý človík je ve společnosti velkého psa evidentně rád. :) (h)

   1. Jo – zrovna jsem chtěla říct, jak je druhá strana ochuzena o zprostředkované zážitky malého chlapíčka (ale že nám Vilém vyrostl!). Škoda, jejich škoda – Vilda a Betka vypadají naprosto v pohodě.

   2. já to chápu (nod) – kdybys byla zcela nepsí, tak bys taky nechtěla vidět, že to tvoje milované vnouče (či pravnouče) je v bezprostředním dosahu té veliké oslintané a možná i nebezpečné obludy. Oni to pochopitelně tuší, ale co oči nevidí (tmi) … tak raději nechtějí vidět… a my se to snažíme dodržovat. Jsem mocmoc ráda, že alespoň zeťák se dal Xerdou vychovat k přesvědčení, že se psem se dá komunikovat. Betu už zná od miminka a tak nakonec oba Vilíkovi rodiče jí důvěřuijí snad i víc, než já (rofl)
    Jinak Vilém Betku začíná opravdu plně vnímat a komunují zcela bezpotíží. Jen pochopitelně stále Betku nutím k určitému uklidnění a opatrnosti při kontaktu. Přeci jen je to hrom do police a nepoměr kil je obrovský (on nemá devět a ona má k sedmdesáti)

    1. Vilémek je krásnej chlapíček-batolátko. A se svojí černobílou pečovatelkou je očividně veeelmi spokojený. Moc jim to spolu sluší (h) Krásné fotky máte!

 3. Přeju všem pěknou neděli (inlove), držím palce marodům, hlavně Dixie, která musí ještě hodně bojovat. Fotky ze stepi jsem jakž takž viděla (Matyldu a Ygu), ale většinou jen v náhledech – nějak nám zase nejde net. Že by to bylo tím větrem??? Každopádně vím dost na to, aby mě moc mrzelo, že jsem tenhle piknik zmeškala. Doufám, že se zítra net umoudří a já si doprohlédnu zbytek.

  A Bedo, tvoje Zuzanka a ty jste se hledaly – vždyť vy se jedna druhé namouduši podobáte! :D Jen ona má hezčí proužky… (inlove)

   1. Ygo, všechny fotky jsou moc pěkné a tak člověku udělají dobrou náladu až takovou, že by tam u vás na JM chtěl žít.

  1. Dede, to jsi mě úplně dojala, ale nemůžu souhlasit ;) – Zuzanka je o moc krásnější… a nejen proužkama (inlove)

  2. Dede mi to tu všechno pěkně předepsala – dneska jsem tu měla první trošku oddychovější den, tak jsem si trochu početla (i tak jsem ten tejden zpátky moc nestihla) – moc držím palce všem – Dixie, Selmince, Ríšovi… Vojtíkovi…

   Zuzanka je krásná (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN