KOČKY: Když kočka kulhá, aneb věříte v sílu magnetů?

Před čtyřmi roky začala naše kočka Smoky náhle kulhat a docela mne tím vylekala. Podobně totiž kulhala dřívější kočka Kotě, necelý rok před svojí smrtí. Tenkrát ke konci zimy Kotě ze dne na den najednou nedokázala vyskočit na postel – pohyb, který až do té doby zvládla jako nic. Doskočila sotva do půlky matrace, spadla a poníženě odešla. Přišoupla jsem jí k posteli nízkou stoličku, aby si zachovala důstojnost a mohla s námi dále sdílet lože. Když přišlo jaro, Kotě si na teplém slunci vyhřívala staré kosti a její kulhání se vylepšilo. Na Vánoce pak zemřela.

Smoky začala kulhat v sedmi letech a já sama sebe přesvědčovala, že její kulhání má určitě jiný původ. Vždyť o dva roky starší Dixie běhala a skákala jako křepelka. Smoky sice dokázala vyskočit na postel, ale pohled na kočku, která i při běžné chůzi silně kulhala, byl smutný. Ani jsem nedokázala přesně určit, na kterou nohu napadá. Ve snaze kočce pomoci, jsem začala přemýšlet „lidsky“ – tedy přirovnala jsem kočičí problémy ke svým.

Smoky s koralemi

 

Před patnácti lety mě začaly silně bolet obě kyčle a kolena. Vždy jsem byla velmi ohebná a nejednou jsem se nedokázala bez velké bolesti ani snížit ke kočce. A když už ano, zůstala jsem tak sedět, dokud mne manžel nezvedl. Choť mě navíc musel zezadu popostrkovat do všech schodů, aby mi ulehčil stoupání. Plavání v moři mi přineslo chvilkovou úlevu, ale bolesti se vracely. Představa, že postupně nebudu moci zvednout kočku do náruče, nebo pracovat na záhoně, byla dost deprimující. Doktor žádnou vadu nenašel, vzhledem k mému věku mi jemně naznačil, že jde zřejmě o začínající artrózu a doporučil prášek na bolest.

Smoky si na na korale rychle zvykla

Bolesti mě trápily už několik měsíců, když jsem v katalogu zahlédla výrobky s magnety, které měly pomoci právě při kloubních nemocech. Zaujali mne vložky do bot, návleky na kolena či lokty a podložky na postel. Pro začátek jsem se rozhodla zkusit návleky a vložky do bot. S návleky byl problém v tom, že se v nich dost špatně chodilo. Sice neklouzaly, ale byly fest, v sedě se pod kolenem vrstvila látka a všité magnety tlačily. Přesto jsem je nosila alespoň na spaní a ráno jsem rozhodně vstávala čiperněji. Co ale dělalo divy, byly vložky do bot. Dala jsem si je do tenisek a našlapovala na magnety vlastně celý den.

Úlevu jsem pocítila už během prvního týdne, byl to pomalu zázrak. Po dalších asi dvou týdnech bolesti zcela zmizely a vrátila se i bývalá ohebnost. Znovu jsem si mohla bez bolesti sednout do dřepu ke kočce. Ve stejné době jsem začala brát i směs asi dvanácti přírodních výtažků. Beru je dodnes, nedám na ně dopustit, ale jsem přesvědčená, že nejvíce pomohly vložky do bot. Už dávno jsem je z bot vyndala, zato nosím magnetický náramek, který mi manžel koupil. Od švagrové mám také magnetické korále, které se mohou nosit na krku bez uzávěru, nebo natočit jako náramek.

A zpět o Smoky. Když magnety zázračně pomohly mně, proč ne kočce. Vložky do bot jsem jí koupit nemohla a kočičí návleky se také neprodávaly. Ale – daly se koupit magnetické korálky. Zkoušeli jste je někdy navlékat? Je to k zbláznění. V mém případě možná proto, že jsem koupila nejvyšší magnetickou sílu a navlékala je na „pérovací niť“, takovou tu tenoučkou gumičku omotanou nití. Potřebovala jsem udělat pružný náhrdelník kočce přes hlavu, který by nebyl příliš volný.

Smoky je zase zdravá kočka

Korálky měly malý otvor a bylo třeba použít jehlu. Jenže na ní se korálky „lepily“, ty pracně navlečené se kroutily a slepovaly v cumel. Musela jsem se opravdu přemáhat, abych to celé nezahodila. I hotový náhrdelník se mi v ruce stočil do kuličky. Korálky s větším otvorem už šly navlékat snáze, bez jehly. Vyblbla jsem se dost, ale Smoky dostala dvoje nové korále. Při prvním navlečení se je snažila strhnout, ale rychle si zvykla a přestaly jí vadit.

Smoky korále nenosila dlouho. Také u ní magnety rychle zabraly a ona snad během týdne přestala zcela kulhat. Od té doby uběhly více jak tři roky a Smoky stále běhá a skáče jako mladice. Mám z toho ohromnou radost.

Článek jsem napsala hlavně proto, že zde již několikrát byla zmínka o bolestivých nohách a kloubech, ať už lidských, nebo zvířecích. Samozřejmě magnety mohou na každého působit jinak, na někoho třeba vůbec ne. Ale když člověk nebo zvíře trpí bolestmi, proč je nezkusit? Než jsem začala psát, hledala jsem na internetu, zda se i u vás podobné výrobky prodávají. Našla jsem jak vložky do bot (úplně stejné jako jsem měla já), tak i návleky a dokonce i magnetickou podložku. Tu jsem nakonec kupovat nepotřebovala, ale myslím, že právě magnetická podložka by mohla pomoci bolavým psím kloubům. Kdyby někdy naše Trixie zase začala kulhat, určitě jí podložku koupíme.

Tady jsou tři české odkazy, které jsem našla

vložky do bot

http://www.bodycomfort.cz/index.php?sess=czQba71e14ee2fb236b6b215dfe6d582e7d000010&load=infoit&iin=33

navleky na kolena

http://www.az-zdravi.cz/-magnetoterapie/303-magneticky-elasticky-pas-na-koleno-j-1002-velikost-xl.html

a slovenský odkaz na podložku

http://web.orange.sk/lip.poliak/lip3.htm

Prostřední dva nosila Smoky

Aktualizováno: 13.3.2011 — 17:10

245 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN