KOČKY: Norinka píše (6)

Ahoj moje tety a strejdové, zdravím vás v roce 2011. Maminka mi říkala, že bych si ve svém bilancování (řekla drbání), měla udělat pořádek a nějaké shrnutí. Ale já nic nikam hrnout nechci, stačí, když vidím, jak se člověci (lidé, se říká Norísku), no jo, tak když vidím, jak se lidé dřou, při hrnutí sněhu. A to je pravda, Noriska sleduje uklizeče pátravým pohledem vrchního kontrolora. Někdy mám dojem, že má i takovej poťouchlej výraz v obličejíčku.

Jedině, že bych vám řekla, že to soužení, teda soužití s těmi Vizigotkami, to je věc. Někdy to jde, to se packujeme, kouličku spolu v hadovi naháníme, papouška na gumičce učíme lítat. . . to je legrace. Ale někdy to Kačena divoká přežene a pak dostane világoš (kde tohle slyšela, to mi hlava nebere – že by předci ?! ) od Pitiny a když už se Pitina rozhodne vychovávat, tak to odneseme všechny. To na nás zasyčí, zaprská, mlaskne a když to nepomůže, dostaneme herdu do zad. O Kačici říká, že je to spratek nevychovanej a k pidikočce Bonsajce vždycky zavrčí, ať na ni tohle ani omylem nezkouší.

Malá kočka se tak útrpně podívá, jako, že Pitina asi spadla ze škrabadla na hlavu a dělá si, co chce. Jen když je Pitina nebezpečně blízko, tak sebou práskne na bok, zvedne nohy a nehnutě leží. U mne už to vzdala, protože já jsem neskutečně hodná, a když nejsem na škrabadle nebo nespím v pelíšku, tak objímám maminku a brumlám jí, že ji moc a moc miluju a nikdy ji nevopustím. A pokud neobjímám, tak ležím někde hodně blízko ní. Tati říká, že jsem záprdelník. Nevíte, co to je?

Šrabadlo je taková dobrá věcička. Divím se, že to maminka doma před námi neměla. Jak bez něj mohla být? O co si škrábala drápky? Má sice takovou směšnou placatou drbací věcičku na paty a ještě menší, skleněnou na drápky, ale tý práce a toho času… to my přejedeme po škrabadle a je to hned. Dá se po něm parádně lozit a v bydlíku v mezipatře i spát nebo šťourat jinou kočku (chichi). Nejlepčejší je to nahóře. Tam jsou takový 4 větvičky a na každý z nich je proužkatej míček. Do něj, když šťucháte packou, tak lítá sem tam a chrastí. A na těch větvičkách, když stojíte, tak se s vámi houpou. A dají se okolo nich dělat kočkomelce.

Jsme zkrátka doma 4 kočky. Přibylo nám víc věcí na hraní. Někdy je fajn, že nedostaneme vynadáno, že jsme něco provedly, protože maminka nepozná, kdo to byl. Ale většinou pozná. Jak to dělá, když tu není, to teda vážně nevím. Většinu rozbitých věcí má ve své knize hříchů Kačenka. Ona je to takovej Hromburác-Valibuk, co vše řeší silou a pak teprvá mozkem. A někdy i maminka pochybuje, že ho Kačenka má.

Takže nám rozbila rachtací myšky a to tak, že už nerachtají. Z pískacího papouška na gumičce napřed udělala němýho, pak přišel o oko, ocas, druhý oko, křídlo a urvala ho z gumičky, nakonec ho stáhla z kůže, a když ho maminka našla v koupelně na pračce, napřed nevěděla, co ten zmuchlanej, oslintanej kus něčeho vlastně je. Tak nám alespoň na tu gumičku navázala rachtací zelenou rybku, která už taky vypadá, jak kdyby prožila několik přírodních katastrof.

Pořádníčkové by sem už snad ani přijít nemohli, i když mám na ně pořád pifku. Protože by je Káča zlikvidovala podobně jako toho papouška. Nevím, kdo chodí napravovat kočky, za rozbitý věci, ale doufám, že až přijde, bude napravovat jen Kačenku. To máme: konvička skleněná – rozbitá, utěrky nové s kytičkami – rozdrápané a ožvýkané, display na lednici – zdrápaný, zvířátka na magnet – zašantročená, tkaničky od bot – okousané, dobré jídlo – vysypané a na zem sražené, prskavky – roztahané, záclona-naškubnutá, papoušek – zlikvidovaný. To se mi to bilancuje, jde to skoro samo.

Musím vám říct, že kdykoliv si chceme s něčím hrát, tak se do hry vloží Kačenka a hra pro nás končí, protože ona si vystačí sama. Hračku zabaví a hraje si tak intenzívně, že je to o strach se do hry zapojit.

Nejhorší je, že ona je jak k jídlu, tak k dílu. Maminka nám dává jídlo stranou, protože řekla, že od příchodu Vizigotek se dějí neuvěřitelné věci, ze mne se prý stává éterická bytost, lehoučká jak peříčko a prej se zmenšuju.

Kačenka je ve svejch 7 měsících těžší a větší jak Pitina, který je 2, 5 roku a Pidikočka Bonsajka prý taky pomalu roste, takže za chvíli budu fakt nejmenší já. Ale já se už nedám. Se slušností je konec. Žádný – já počkám, jen si dejte, když Vám chutná… nenene! Už si svoji misku a příděl bráním. Vrčím jako hladovej tygr. Vyděsila jsem tím i tatiho.

Pidikočce dělá dobře voda z pračky a voda vůbec. Pořád je naložená v koupelně, a když maminka pustí tu rachtací bednu, co jí říká pračka, je Pidikočka v sedmým kočičím nebi. Když není špinavý prádlo, tak si vystačí s vodou v kuchyni, to sedí u dřezu nebo v něm a šťárá packou v kohoutku, jestli z něj něco nepoteče. Maminka jí občas vodu pustí a Pidikočka pak chytá pramínek a meje si hlavu a packy a někdy se meje celá.

Pak vyleze mokrá, chlupy ná slepený v takových trsech a maminka se směje, že vypadá jako malej chlupatej Stegouš (stegosaurus . Za tu vodu, je ta malá vodnice ráda, takže se začala s maminkou i mazlit. Přijde k ní, píchne jí drápkem, svalí se na záda, nastaví pupík a nechá se škrabkat. Ale jen chvilku, aby to nevypadalo, že je už ochočená a plně domácí.

Stejnej vodník nebo instalatér je Kačenka. Já vím, že to asi nikoho nepřekvapí, když jsou s Pidikočkou sestřenice a věkově je Bonsajka jen o měsíc mladší. Ale rozdíly tam jsou. Asi to bude tou velikostí. A Bonsajka je taková uvážlivá. Tati o ní říká, že kouká jak jezinka. Nevím, co je jezinka. Ale Pidikočka má někdy tak pichlavej pohled, až jeden nikdy neví, co se z toho vyklube. Teda na tatiho. Na maminku kouká jinak.

My s Pitinou, si někdy dáváme kočkodo, ale musíme být ve střehu, aby se do hry nezapojil někdo další. Zkoušela jsem ho naučit i Bonsajku, ale ona to bere moc vážně a drápe a kouše doopravdy. Kačenka by si hrála, ale když mne zavalí, tak mám co dělat, abych se z toho dostala. Tuhle jsem koukala na televízi, nějaký Vteřiny před katastrofou… no bylo to přesně ono, ležet pod betonovým sloupem, to je stejnej pocit, jako když se na vás svalí Kačenka. Pitina s ní kočkodo nehraje, Pitina si s ní vůbec nehraje. Kačenka za ní dolejzá, ale Pitina je zásadová, jako neutralizační kapacita. (Norísku, Jako co je Pitina zásadová? Kdybyste viděli ten pohled. )

Pitina si hraje s koulodráhou a chodí pinkat do míčků na škrabadle a miluje, když jí maminka pouští červený světlíšky. Nebo alespoň žlutý, když vezme batérku. Lítá za nimi jako šílená. Pro světlíšky by se uštvala. To fakt neví kdy přestat.

A číhá i na ty zvenčí. Když jede taková krabice s klackama a prská fialový jiskry (trolejbus asi chtěla říct), co jsou u nás vidět oknem, tak Pitina vyskočí na televízi nebo na opěradlo gauče a štěká na ně. Fousy jí přitom trčí rovně vpřed a je napnutá jak struna.

A příště vám napíšu něco o našem jídelníčku. Abyste věděli, jak si nacpáváme nácíčky. Třeba si podle nás taky něco uvaříte.

Vaše u nás doma skoro nejmenší kočka Norinka v. p.

Další fotky i s popisky najdete zde :)

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Vanoce_pro_kocky_2010/#

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Ostrogotky_a_Vizigotky…budou_co_nevidet_jenom_Gotky/#

Aktualizováno: 8.2.2011 — 16:52

388 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pingback: Miu Miu Jewelry
 2. Pingback: pickyourshoes
 3. Pingback: onesies for adults
 4. Pingback: has what you need
 5. Pingback: home warranty
 6. Pingback: stop dog shedding
 7. Pingback: event
 8. Pingback: illusions
 9. Pingback: Pasang Iklan
 10. Pingback: Abou
 11. Pingback: VCMC
 12. Pingback: golf swing aid
 13. Pingback: Escort girl Paris
 14. Pingback: online fish store
 15. Pingback: keretööd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN