PSI: Pedro záchranářem

Takový vcelku obyčejný březnový páteční večer byl. Po několika velmi teplých dnech se navečer přehnala bouřka a vzduch se příjemně pročistil. Zaváhala jsem, zda připravenou x-tou variantu na ovocný koláč od Jováskových dát péct už před odchodem na venčící vycházku. Naštěstí byl tento úkon odložen. (Nikoli z opatrnosti, nýbrž ve snaze nesežrat zmíněné pečivo ještě teplé před spaním).

V půl desáté jsme s Pedroněm vyrazili na naši obvyklou večerní půlhodinku. Venku drobně mžilo a po předchozím vydatném dešti se ve světle pouličních lamp blyštěly louže. Pedro si pročítal vzkazy a sem tam něco připsal, několika bažinkami se protáhnul, klacík obobroval a nic nenasvědčovalo tomu, že se tento večer vymkne stereotypu a události naberou spád.

Pozvolna jsme se vraceli domů, když na nás zpoza rohu vykoukla stará mětajová fenečka Betynka a vzápětí za ní její panička. Tato energická žena pravila, že si v půl sedmé zaskočila do blízké občerstvovny pro cigárka a nečekaně narazila na známé, kteří ji přizvali ke stolu. Zařízení proto opustila až nyní, po více než třech hodinách. A řkouc, že je nalitá jako bizon, jala se obcházet blok za účelem vystřízlivění.

Ušly jsme společně sotva pár metrů, když nás zaujala beztvará hrouda uprostřed silničky. Sice vedlejší, nicméně i v noci frekventované. Z hroudy se k naší pramalé radosti vyklubal její hospůdkový společník. Bodrý podsaditý stařík, soused a pejskař v jedné osobě, si ustlal v jedné z louží a neztráceje dobrou náladu, romanticky pozvedal zrak k nebi a opěvoval krásy života. Nicméně přitažlivost zemská ho zcela přemohla a marné byly naše snahy uvést ho do vertikálna.

Nezbylo než se vypravit pro pomoc. Pejskařka mi odevzdala Betynku a zamířila k hospůdce zburcovat hrubou mužskou sílu. Nastala Pedrova chvíle. Buldočík doposud nenarazil na nikoho takto snadno dostupného a bezvládného a zachvátilo ho bezmezné nadšení. S vervou sobě vlastní se pustil do oživovací akce.

Lidi zlatí, takhle umytej ksicht chlapík v životě neměl. Po údržbě obličejové části si buldočík popošel a vzal do parády opilcovo ucho. Věřte, že následné procedury by probraly i mrtvého. Důkladný obliz celé sluchové partie včetně bubínku pozvolna přešel v akupunkturní ožvýkání lalůčku, následován mocným hryzem praktikovaným jinak pouze u uzené vepřové varianty.

Buldočí prevít neměl kšíry ani vodítko, takže možností zmírnit jeho akční snažení nebylo mnoho. Mno, po pravdě, stojíc v noci v dešti uprostřed silnice, s cizí čubinkou na špagátě dostavila se mírná škodolibost a s ní spojená nečinnost. Na svou obranu musím dodat, že pokud si zadýchaný buldočík vzal při záchranářské činnosti oddechovou chvilku, byl ležícím tesklivě přivoláván.

Projevy vřelé přízně byly muži zjevně milé. Do okamžiku nedokonané ušní amputace. A koneckonců chlapík byl vydatně oválený a zablácený už před naším příchodem, takže bylo vcelku jedno, jestli ho dohamstá psík. Navíc bylo nadmíru žádoucí, aby zůstal při vědomí – což se podařilo :o)).

V závěrečném dějství humoru poněkud ubylo, neboť dovláčet opilce sto metrů k domovu a uložit věru nebylo lehké. Ale to už je jiná kapitola.

Chtělo by se mi jedovatě podotknout, že rozumný pes se závanům alkoholu na kilometry vyhne. Ale dobrá, zdržím se kritiky buldočího bambuly a ocením jeho dobrosrdečnou altruistickou povahu a nekomplikovaný vztah k životu. Rozhodně není elitář. A to je docela sympatická vlastnost, ne?

Aktualizováno: 4.4.2010 — 20:20

145 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Pingback: June
  2. Pingback: weeblyzsz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

:) :( :D 8) :O ;) ;( (sweat) :| :* :P (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| :x (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)

Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD